A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Як організувати дозвілля дитини під час канікул - стартує робота пришкільних літніх таборів

Опубліковано 06 червня 2018 року о 15:17

Цьогоріч для школярів традиційно працюватимуть пришкільні літні табори. Наразі керівники закладів освіти проводять підготовку до літньої кампанії. Про це йшлося під час Всеукраїнської наради з питань оздоровлення та відпочинку дітей в закладах освіти, яку сьогодні, 6 червня 2018 року, провели у МОН.

У заході взяли участь фахівці регіональних управлінь освіти, представники Міністерства соціальної політики, Держслужб з питань надзвичайних ситуацій, з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Учасники з областей розповіли про результати перевірки технічного стану будівель, спортивних та дитячих майданчиків. Зі свого боку фахівці МОН нагадали, що необхідно гарантувати безпеку дітей, слідкувати за дотриманням санітарних та протипожежних правил упродовж усього періоду роботи табору.

Пришкільні літні табори працюватимуть на базі закладів освіти. Приймаючи рішення про створення таких таборів, місцева влада разом з адміністрацією закладів мають брати до уваги потреби дітей та їхніх батьків, умови для відпочинку в школі, фінансові можливості громади.

Очікується, що влітку працюватимуть пришкільні табори на базі щонайменше 60% шкіл.

У деяких пришкільних таборах вже третій рік поспіль працюватимуть мовні табори. У межах спільної програми МОН та організації GoGlobal волонтери з 73 країн світу роз’їдуться у 611 шкіл по всій Україні навчати дітей іноземним мовам.

Мовами проекту Go Camp є англійська, французька та німецька. Іноземні волонтери закріплюються за однією українською школою та спільно з педагогами закладу розробляють програму активностей. Протягом трьох тижнів у таборі діти зможуть взяти участь у реалізації цікавих проектів та завдань, поспілкуватися з іноземними волонтерами та відпочити.

За допомогою спеціально розробленої програми діти перебуватимуть у багатокультурному середовищі, працюватимуть над соціальним проектом, проводитимуть спортивні змагання та квести, вчитимуться працювати в команді, критично мислити та бути толерантними до інших.

Цього літа до волонтерського руху вже вдруге долучаться посли іноземних держав та вперше - СЕО провідних українських та міжнародних компаній, представники бізнес-асоціацій. В українські школи цього літа планують приїхати посли США, Великої Британії, Франції, Канади, Австралії, Польщі, Норвегії, Бельгії та Європейського Союзу.

Перелік шкіл, які були відібрані до проекту Go Camp 2018, є за посиланням. Всі вони гарантовано отримують методичну підтримку для проведення мовних таборів - навчання вчителів та ресурсні матеріали.

Нагадаємо, що у ХПІ стартував STEMCamp School, учасниками якого стали близько 100 школярів