A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Як навчитись аналізувати, критично мислити та не загубитись у інфопросторі – МОН запрошує школи до проєкту з медіаграмотності

Опубліковано 11 лютого 2020 року о 17:46

Що таке критичне мислення, як шукати необхідну інформацію та протидіяти медіаагресії – МОН запрошує школи з малих населених пунктів до проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Реєстрація заявок триває до 25 лютого.

«Ми долучились до запуску цього проєкту, адже хочемо допомогти українським учителям правильно працювати з інформацією, підказати, яку краще відбирати для уроків, показати, як навчити учнів критично мислити та аналізувати. У світі медіа щодня виходить безліч новин, тому важливо не загубитись у них», – зазначила фахівчиня відділ змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин МОН Раїса Євтушенко.

До проєкту можуть долучитись школи з районних центрів, ОТГ, селищ, сіл, міст і містечок із усіх регіонів України (крім обласних центрів). Учасниками – вчителі, які викладають історію у 8-10 класах, українську мову та літературу у 8-9 класах і мистецтво у 9 класі.

Реєстрація проходить за посиланням до 25 лютого.

Для участі у конкурсі педагогам потрібно:

  • знайти однодумців-учителів;
  • отримати згоду від директора школи на участь у проєкті;
  • заповнити анкету-заявку, яка доступна за вказаним вище посиланням.

Відбір до проєкту буде здійснюватись на підставі оцінки їхньої мотивації. Всі, хто отримає запрошення до вересня 2020 року, пройдуть спеціальне навчання з інтеграції інфомедійної грамотності для своїх предметів, а також отримають електронні матеріали для відповідної роботи на уроках.

Вже 400 шкіл і понад 1100 вчителів з усіх обласних центрів України впроваджують інфомедійну грамотність на своїх уроках. До кінця реалізації проєкту (до 2021 року) його учасниками будуть  650 шкіл і майже 3 тисяч вчителів, які потім навчатимуть понад 40 тисяч учнів щороку.

Довідково

Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» спрямований на розвиток навичок критичного сприйняття інформації та інтеграцію інфомедійної грамотності в навчальну програму шкіл. У його межах  розробляються навчальні матеріали для вчителів (8-10 клас), проводяться тренінги та навчання для установ-учасників проєкту (школи, ІППО, педагогічні ЗВО), запроваджується навчання за розробленими матеріалами.

Організатори Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки посольств США та Великої Британії у партнерстві з  Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси.

Нагадуємо, що вже цього тижня Уряд віддасть кошти на НУШ та реконструкцію опорних шкіл на місця – це допоможе раніше почати закупівлі.