A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Вступ 2018: абітурієнти з Криму та Донбасу вже втретє зможуть вступати до українських вишів або ПТНЗ за спрощеною процедурою

Опубліковано 26 квітня 2018 року о 17:00

Вже третій рік поспіль абітурієнти з Криму і непідконтрольної частини Донбасу зможуть вступати до українських вишів або ПТНЗ за спрощеною процедурою - без складання ЗНО. Також для вступу їм не треба буде мати при собі паспорт та шкільний атестат. Вступити за спрощеною процедурою можна буде з 4 червня до 28 вересня через освітні центри “Донбас-Україна” та ”Крим-Україна”.

Про це йшлося під час наради щодо вступу через освітні центри, яка відбулася в МОН за участі представників ЗВО, місцевих департаментів освіти та громадських організацій.

Освітні центри “Донбас-Україна” створюються на базі підконтрольних українській владі ЗВО Донеччини та Луганщини та переміщених вишів. А центри ”Крим-Україна” діятимуть на базі уповноважених ЗВО у різних регіонах.

Для вступу за спрощеною системою абітурієнту потрібно буде приїхати до освітнього центру, подати заяву та заповнити освітню декларацію. Після цього пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів (українська мова, історія України) і скласти вступний іспит з одного предмета, визначеного ВНЗ, або творчий конкурс. Також необхідно буде отримати в школі, закріпленій за освітнім центром, тимчасову довідку – її протягом 3 місяців потрібно замінити на документ про освіту державного зразка (атестат).Також впродовж року можна отримати додаток до нього. Для цього треба пройти річне оцінювання на базі загальноосвітнього навчального закладу, який закріплений за освітнім центром.

Вступати через освітні центри можуть як особи, що не мають українського документу про освіту та сертифікатів ЗНО, так і ті, хто має такий документ та сертифікати ЗНО 2016, 2017 або 2018 року.

У середньому процедура вступу триває близько 3-4 днів.

“Ми сподіваємося, що на період вступу виші зможуть забезпечити студентів з Криму та Донбасу місцями в гуртожитках безкоштовно або за найменшу плату”, - підкреслила в.о. директора департаменту вищої освіти МОН Світлана Кретович.

Для кримчан та вступників з Донбасу традиційно працюватиме гаряча лінія Фонду "Відкрита політика" спільно з МОН та за підтримки ЮНІСЕФ. За окремими номерами будуть доступні мобільні додатки, де також надаватимуть консультації щодо вступу.

Номери для консультацій:

Херсон
0 800 50 45 70 – дзвінки безкоштовні
+38 097 983 65 91 (Viber/Telegram/WhatsApp)
+38 095 875 74 99 (Viber/Telegram/WhatsApp).

Краматорськ

0 800 50 45 22 – дзвінки безкоштовні
+38 066 113 93 75 (Viber/Telegram/WhatsApp)
+38 097 904 71 91 (Viber/Telegram/WhatsApp)

Сєвєродонецьк

0 800 50 45 11 – дзвінки безкоштовні
+38 099 345 20 76 (Viber/Telegram/WhatsApp)
+38 097 983 65 31 (Viber/Telegram/WhatsApp)

“Україна зацікавлена у тому, щоб найбільше випускників шкіл з Криму та тимчасово непідконтролької території Донбасу навчалися в українських закладах вищої освіти. І ми робимо усе можливе, щоб спростити умови для вступу таких абітурієнтів. Однак я одразу хочу підкреслити, що не має бути таких ситуацій, коли дитина навчається й у виші на окупованій території, і водночас є студентом денної форми навчання в українському закладі. Це серйозне порушення, яке передбачає відповідальність. І ми усіляко застерігаємо університети, які несуть відповідальність за зарахування дітей на бюджет, не допускати таких ситуацій”, - наголосив генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Він також закликав вступників вчасно подавати документи, щоб встигнути вступити на бюджет. Конкретні дати можна переглянути за посиланням.

Для вступників з Криму діятиме спеціальна квота, а для абітурієнтів з Донбасу у вишах будуть передбачені фіксовані обсяги держзамовлення. Крім того, їх першочергово забезпечуватимуть гуртожитками на період навчання.

Під час наради значний акцент також було зроблено на необхідності проведення широкої інформаційної кампанії. Це стосується поширення інформації про освітні центри, їх роботу та напрям діяльності, а також про безкоштовні освітні ресурси, за допомогою яких діти можуть підготуватися до ДПА або ЗНО.

“Навчальні матеріали для підготовки можна отримати на таких ресурсах як Прометеус, Освіторія або Доступна освіта. Нас дуже тішать історії студентів, які, використовуючи ці засоби, вступили за спрощеною процедурою до вишів або ПТНЗ. У майбутньому разом з МОН ми плануємо розробити дорожню карту з найголовнішою інформацією щодо вступної кампанії”, - зазначила голова Фонду “Відкрита політика” Ірина Жданова.

Нагадаємо, що в Україні не визнають будь-які освітні документи, видані на окупованих територіях