A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Визначено процедуру присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій – рішення Уряду

Опубліковано 16 вересня 2021 року о 16:16


Уряд затвердив Порядок присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій кваліфікаційними центрами. Таке рішення схвалено на черговому засіданні Кабінету Міністрів України вчора, 15 вересня 2021 року. 

Необхідно розширювати індивідуальні траєкторії професійного розвитку й реалізації осіб, їх підготовки відповідно до потреб економіки та вимог суспільства. Для того, щоб зросла мобільність та покращилася конкурентоспроможність на ринку праці, а дефіцит працівників з певними кваліфікаціями поступово зменшився, командою МОН підготовлено відповідний порядок. 

Документом встановлено вимоги до процедур визнання результатів навчання, здобутих, зокрема, шляхом неформальної та інформальної освіти, та присвоєння й підтвердження відповідних професійних кваліфікацій вищезазначеними центрами. 

Особа, яка має документ про здобуття формальної освіти без присвоєння професійної кваліфікації, досвід виконання певних робіт чи здійснення певного виду діяльності, відповідні знання й навички, зможе через кваліфікаційні центри пройти процедури оцінювання, що відповідають вимогам професійного стандарту і в разі позитивного результату отримати документ про присвоєння професійної кваліфікації, що визнаватиметься на ринку праці. 

Процедура присвоєння/підтвердження складається з таких етапів: 

  • прийняття кваліфікаційним центром заяви про присвоєння/підтвердження професійної кваліфікації та інших документів, поданих здобувачем, щодо набутих ним компетентностей та/або результатів навчання;
  • співбесіда із здобувачем щодо набутих компетентностей та/або результатів навчання, знань з питань охорони праці з урахуванням професії, кваліфікації;
  • ухвалення рішення щодо можливості проведення процедури оцінювання;
  • проведення процедури оцінювання;
  • ухвалення рішення за результатами процедури присвоєння/підтвердження та надання відповідного документа. 

Наразі триває робота над створенням мережі кваліфікаційних центрів. Їх створюватимуть роботодавці, заклади освіти, професійні асоціації, інші зацікавлені суб’єкти, що передбачено Законом України «Про освіту». Центри, які видаватимуть сертифікати про підтвердження професійної кваліфікації, мають бути акредитовані Національним агентством кваліфікацій (НАК). 

Нагадаємо, Уряд встановив нові карантинні обмеження.