A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Вишам та науковим установам важливо дотримуватися Європейської хартії дослідників та Кодексу працевлаштування наукових працівників – лист МОН

Опубліковано 08 травня 2018 року о 09:42

МОН закликало заклади вищої освіти, наукові установи, НАН та галузеві академії враховувати в своїй роботі принципи і вимоги Європейської хартії дослідників та Кодексу працевлаштування наукових працівників. Відповідний лист за підписом Міністра освіти і науки Лілії Гриневич було розміщено на сайті МОН.

Рекомендації Єврокомісії щодо Хартії та Кодексу були прийняті 2005 року для того, щоб розвивати привабливий, сталий і відкритий ринок праці для науковців, залучати та зберігати в науковій сфері висококваліфікованих вчених.

«Ми вдячні Раді молодих вчених при МОН, яка популяризує Хартію і Кодекс та вже багато років лобіює імплементацію їх положень в українській науковій спільноті. Зараз, в контексті інтеграції української науки в європейський дослідницький простір, дуже важливо привертати увагу українських вишів й наукових установ до цього питання. Ми сподіваємося й на подальшу активну допомогу РМУ з поширення в Україні європейських принципів організації науки та вищої освіти», – наголосив генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Серед найважливіших принципів і вимог Хартії та Кодексу є:

  • належне ставлення вчених до провадження наукової діяльності, зокрема,  професійна відповідальність, постійний професійний розвиток, засади безпеки у наукових дослідженнях, поширення та використання наукових результатів, нагляд та відповідальність в управлінні, участь у соціальному житті суспільства, належні стосунки з науковими керівниками, етичні принципи та свобода наукових досліджень;
  • створення умов праці, які забезпечували б поєднання професійного та сімейного життя;
  • професійний підхід до наукових досліджень;
  • визнання професії;
  • створення сприятливих умов для провадження наукової діяльності;
  • підтримка мобільності науковців;
  • доступ до фахової підготовки та можливості постійного професійного розвитку;
  • справедливі та привабливі умови винагороди;
  • дотримання засад відбору, прозорості, оцінки досягнень, недискримінації та гендерного балансу.

З листом МОН та перекладом документу можна ознайомитися за посиланням.

Нагадуємо, що раніше молоді вчені обговорили на конференції Eurodoc головні проблеми розвитку науково-дослідної кар’єри.