A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Виклики й досягнення: два роки повномасштабного вторгнення

Опубліковано 24 лютого 2024 року о 14:10


Українці живуть в умовах війни вже десятий рік, два з них — під час повномасштабного вторгнення. Такі обставини передбачають нові виклики та пошук принципово інших рішень. В освіті й науці зокрема.

Заклади освіти перебувають у складних умовах, пристосовуючись до реалій воєнних дій. Учителі й студенти стикаються з постійною нестабільністю: перервами в навчанні через повітряні тривоги, евакуаціями та освітніми втратами. У таких умовах освітній процес потребує не лише зміцнення духу, але й упровадження нових методик, спрямованих на забезпечення доступу до знань незалежно від умов.

Чимало науковців вимушені переривати свої роботи через евакуацію чи знищення наукових лабораторій. Проте, навіть у таких умовах, українські вчені продовжують працювати над розробленням нових технологій, зокрема й для посилення обороноздатності.

Війна не лише ставить перед українською освітою й наукою надзвичайні виклики, а й стимулює розвиток нових стратегій та інноваційних підходів, спрямованих на забезпечення стійкості та відновлення країни.

Зараз маємо основні фокуси — це відновлення закладів, безпечні умови для очної освіти, якісне дистанційне навчання та психологічна стійкість.

Нам удається підтримувати систему освіти і науки завдяки нашим захисникам, учителям, вихователям, викладачам, науковцям, студентам та всім учасникам освітнього процесу. Завдяки кожному і кожній з вас ми продовжуємо стояти.

Сьогодні згадуємо виклики й досягнення, які долаємо разом. Дивіться у відео.