A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Відбувся заключний етап офіційних переговорів з Європейською Комісією щодо приєднання України до програм «Горизонт Європа» та «Євратом»

Опубліковано 27 серпня 2021 року о 09:22


Учора, 26 серпня, відбувся третій (заключний) етап офіційних переговорів з Європейською Комісією щодо приєднання України до рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та програми з досліджень та навчання «Євратом».

Очолювали зустріч заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Олексій Шкуратов та заступник генерального директора директорату з досліджень та інновацій Європейської Комісії Сігне Ратсо.

«Прагнення України надати нашим дослідникам і новаторам можливість продовжувати плідну співпрацю відповідно до міжнародних проєктів є важливим інструментом інтеграції до Європейського дослідницького простору. Тому МОН сконцентроване на тому, щоб стати асоційованим членом програм «Горизонт Європа»  та «Євратом». Уже зараз українські вчені активно готують та подають проєкти на відкриті конкурси згаданих програм, оскільки в межах Угоди діятиме її ретроспективна умова застосування», – зазначив Олексій Шкуратов.

Темою обговорення були положення тексту Угоди між Європейським Союзом та Європейським співтовариством з атомної енергії про участь України в рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та програмі з досліджень та навчання «Євратом» (2021-2025), комплементарної до рамкової програми з досліджень та інновацій «Горизонт Європа».

За результатами зустрічі сторони домовилися про сприяння вчасному опрацюванню тексту Угоди із врахуванням внесених пропозицій від української сторони щодо фінансових зобов’язань.

Одним із очікуваних результатів переговорів є підготовка до підписання Угоди в межах найближчого 23-го Саміту «Україна – Європейський Союз», що заплановано провести в Києві 12 жовтня 2021 року. Остаточні умови участі України у вищевказаних програмах буде оприлюднено після  офіційного підписання Угоди.

Довідково.

Для формування спільної української позиції щодо умов участі України в програмах «Горизонт Європа» та «Євратом» у період з червня до серпня 2021 року було проведено низку координаційних та узгоджувальних нарад із центральними органами виконавчої влади, науковими та державними установами, представники яких належать до складу офіційних делегацій. Ці заходи визначені розпорядженням Президента України «Про делегацію України для участі в переговорах з Європейською Комісією щодо долучення України до участі в Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» від 24.05.2021 №490/2021-рп та розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про делегацію Уряду України для участі в переговорах з Європейською Комісією щодо долучення України до участі в Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2021-2025)» від 14.04.2021р. № 318-р.

Нагадаємо, Уряд підтримав зміни до законодавства щодо вдосконалення системи наукової і науково-технічної експертизи.