A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Відбувся воркшоп із безпеки дітей (Child Safeguarding Workshop 2024)

Опубліковано 22 лютого 2024 року о 14:05


У межах меморандуму про взаєморозуміння Міністерства освіти і науки України та представництва Save the Children International в Україні відбулася чергова зустріч Safeguarding Policy Workshop, на якій були представники семи пілотних закладів дошкільної освіти, ключові партнери та консультанти проєкту, а також команда МОН на чолі з заступницею міністра освіти і науки Євгенією Смірновою. 

На заході також була присутня Гюлай Тунчер — голова департаменту гарантування безпеки в Save the Children в Україні. Пані Тунчер разом із Євгенією Смірновою поклали початок плідній роботі в межах воркшопу, висловивши вдячність учасникам проєкту. 

Гарантувати безпеку дітей під час освітнього процесу — один із ключових пріоритетів сьогодення. Безпека — багатогранне поняття і залежить від різних чинників, зокрема фізичного, емоційного та соціального комфорту. 

Створення safeguarding policy надає можливість мати чіткі рекомендації та процедури реагування в разі жорстокого та зневажливого поводження з дітьми, а також організує безпечне та сприятливе середовище для оптимального зростання та розвитку дошкільнят. 

Проєкт має на меті сформувати надійну систему для забезпечення захисту дошкільнят; установлення мінімальних стандартів, яких повинні дотримуватися всі заклади дошкільної освіти, щоб виконувати обов’язки щодо захисту та сприяння добробуту дітей і їхньої безпеки під час навчання та розвитку; вживання заходів для забезпечення захисту вихованців від насильства. 

Зустріч відбулася для реалізації таких першочергових завдань на порядку денному, як розроблення та поліпшення Політики захисту дітей у сфері розвитку та догляду за дітьми раннього віку (РДДРВ); обговорення ідей задля досягнення спільного розуміння проблем, пов’язаних із безпекою дошкільнят, а також удосконалення політики завдяки найкращим практикам, що враховують доречний контекст. 

Учасниками заходу підготовлено драфт (проміжний документ) політики безпеки з детальними описами механізмів реагування у разі жорстокого та зневажливого ставлення до дітей дошкільного віку, а також визначено подальші кроки реалізації проєкту.