A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Відбувся фінал Всеукраїнського хакатону #CVIDOMI: відбудовувати країну

Опубліковано 21 червня 2023 року о 18:55


17 червня 2023 року у Києві відбувся хакатон за участю міністра освіти і науки України Оксена Лісового та заступника представника UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Мустафи Ельканзі, на якому українські підлітки представили інноваційні проєкти для майбутньої відбудови України одразу в кількох сферах. Презентація ініціатив відбулася в межах фіналу Всеукраїнського хакатону #CVIDOMI: відбудовувати країну.

65 фіналістів презентувати ідеї для відбудови України у 5 категоріях:

  • екологія;
  • медицина;
  • технології та інженерія;
  • освіта;
  • сільське господарство.

«Ця подія – крок уперед у розвитку шкільної освіти, бо ми даємо дітям можливість продемонструвати накопичені знання за допомогою вирішення реальних кейсів, критично важливих для України вже сьогодні. Це і є втілення провідного міжнародного стандарту освіти за методикою STEM, основною ціллю якої є виховати в дітях критичне мислення, ініціативність, вміння працювати у командах та діяти системно, використовуючи сучасні технології», – розповідає міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

«Сьогодні ми свідки величезної сили та потенціалу нашої молоді, які є агентами та агентками змін, архітекторками та архітекторами відновлення нашої країни в найближчі роки. Відновлення стосується не лише фізичної інфраструктури, а й наших цінностей, прагнень і мрій. Це можливість створити суспільство, яке руйнує стереотипи та дає змогу дівчатам і хлопцям досягти успіху в усіх сферах, особливо в тих, що потребують досвіду STEM. Разом ми можемо закласти основу для майбутнього, у якому талант не знає кордонів, а стать ніколи не буде обмеженням», – коментує заступник представника UNFPA в Україні Мустафа Ельканзі.

У фінал хакатону пройшло 15 команд – це 65 підлітків з різних міст, зокрема ВПО з Бахмута, Миколаєва, Харкова, та тих, хто тимчасово живе за кордоном.

Перемогу у категорії «Технологїі та інженерія» здобула команда зі Ржищева, Київської області, яка запропонувала розробку тримача для фіксування медичних ємностей у крапельницях в умовах бойових дій.

«Ми є учасниками гуртка 3D-моделювання Ржищівського індустріально-педагогічного фахового коледжу. Від військових медиків надійшло замовлення на виконання подібної розробки. Тож після проєктування, виготовлення за допомогою 3D-принтера та вдалого тестування ми відправили перші примірники за місцем призначення. І отримали замовлення на нову партію виробів. Ось так і вирішили поділитися ідеєю та досвідом зі всією країною. Розуміємо, що розробку можна ще вдосконалювати. Тому зараз над цим і працюємо», – розповідає учасниця команди-переможниці Валерія Таран.

Команда продовжить свою роботу в Startup School від бізнес-інкубатора «Ukrainian Future», щоб перетворити ідею у повноцінний стартап.

Організаторами хакатону #CVIDOMI: відбудовувати країну для українського школярства стали Мала академія наук України спільно з UNFPA, Фондом ООН в галузі народонаселення у межах проєкту «Трамплін до рівності» за підтримки Посольства Швеції в Україні, а також у партнерстві з бізнес-інкубатором МАН «Ukrainian Future».

Довідково

#CVIDOMI: відбудовувати країну – це всеукраїнська профорієнтаційна кампанія, покликана допомогти підліткам із вибором майбутньої професії та кар’єрного шляху без гендерних стереотипів. У межах цієї кампанії організатори заохочують підлітків обирати професію свідомо, а також будувати майбутнє в Україні, беручи активну участь у її відновленні. Один із компонентів профорієнтаційної кампанії – всеукраїнський хакатон.