A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Відбулося відкриття відбудованого ліцею в Ірпені

Опубліковано 18 вересня 2023 року о 17:50


З початку повномасштабного вторгнення у будівлю Ірпінського ліцею №3 та на його територію влучило приблизно 30 ворожих гармат, снарядів, мін тощо. Будівля була зруйнованою на 75%: знищена вся покрівля, вигоріли приміщення на 1, 2, 3 поверхах, зруйновані плити перекриття в окремих приміщеннях на всіх поверхах, фасадні стінові панелі та стіни фасадної групи, вибито 90% вікон. Також були повністю знищені котельня, електричні мережі, системи водопостачання та водовідведення, пошкоджено огорожу та спортивні майданчики.

Однак до початку російської агресії Ірпінський ліцей №3 був сучасним автономним закладом загальної середньої освіти із кваліфікованим педагогічним колективом. Там навчалося орієнтовно 2 тисяч учнів у дві зміни. На його базі функціонували спортивно-кадетські класи національно-патріотичного та спортивного напрямів для учнів 1-их і 5-их класів. В освітньому закладі було 11 інклюзивних класів, у яких 13 дітей з особливими освітніми потребами отримували підтримку команди психолого-педагогічного супроводу.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення росії на Київщині було зруйновано та пошкоджено 238 закладів освіти. З них уже відновили повністю або частково 193 об'єкти. Ірпінський ліцей №3 став одним із прикладів такої відбудови.

16 вересня 2023 року минуло урочисте відкриття закладу. Відтепер Ірпінський ліцей №3 — знову сучасний заклад освіти з новим освітнім простором, стильним дизайном, оновленою матеріально-технічною базою, термомодернізованим фасадом, новими комунікаціями, підвищеною енергоефективністю та облаштованим безбар’єрним простором.

Під час відновлення особливу увагу закладу надали спортивній та оздоровчій інфраструктурі. У ліцеї збудували футбольне поле, 2 мініфутбольних, один мультифункціональний майданчик для гри у баскетбол, волейбол та великий теніс, майданчик для петанку, зону силового фітнесу та TRX, 2 ігрових спортивних зали, 3 зали для єдиноборств і навіть лучний тир.

Там працюватимуть секції з понад 20 видів спорту, а саме:

  • 7 єдиноборств — хортинг, тхеквондо, карате, бокс, фрі-файт, дзюдо, айкідо;
  • ігрові види спорту — футбол, баскетбол, гандбол, волейбол, флорбол, лакрос, великий теніс, настільний теніс, корфбол, петанк;
  • паверліфтинг, перетягування каната, танцювальний спорт, чирлідинг, стрільба з лука та ін.

У ліцеї встановили новітнє енергоощадне та енергоефективне обладнання, сучасне освітлення, систему відеонагляду зовнішніх прилеглих територій, систему сповіщення про повітряну тривогу, пожежну сигналізацію. Також замінили системи опалення із використанням сучасних опалювальних приладів, змонтували два підіймачі для транспортування дітей з особливими освітніми потребами, всією територією закладу створили рельєфну розмітку для людей з порушеннями зору, 12 туалетів для маломобільних груп населення, пандус тощо.

Нині заклад уже готовий приймати вихованців. Очікується, що до роботи повернуться 95 педагогічних працівників, щоб навчати понад 1,5 тисячі дітей.

Довідково:

Відбудова цього закладу стала найбільшим проєктом відбудови ЮНІСЕФ. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні виділив на капітальний ремонт ліцею 4,8 млн євро.

До відновлення ліцею №3 також долучилися:

  • Благодійна організація «Благодійний фонд «Жовто блакитні крила»;
  • ГС «Освіторія»;
  • Ізраїльська ІТ-компанія «Apps Flyer»;
  • ГО «Епіцентр дітям»;
  • Дитячий Фонд Німеччини «ChildFund Deutschland»;
  • Неурядова організація в Німеччині «Terre des homes — Germany»;
  • Благодійна Організація «Благодійний Фонд «Дитячі Центри України».

Додатково коштом місцевого бюджету замінили паркан, облаштували територію; художньо оформили фоє та рекреацію ліцею.