A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Відбулося апробаційне проведення ЄДКІ

Опубліковано 29 вересня 2023 року о 20:00


28 вересня 2023 року відбулося апробаційне проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) за спеціальностями 081 Право та 293 Міжнародне право на другому (магістерському) рівні вищої освіти.

Апробаційне ЄДКІ відбувалося у формі комп’ютерного онлайн-тестування українською мовою з незалежним прокторингом у кожній аудиторії, дистанційним адмініструванням та відеоспостереженням. Процедуру контролю забезпечили більше ніж 600 прокторів. За процедурою проведення спостерігали генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Олег Шаров, президент Міжнародної громадської організації «Універсальна екзаменаційна мережа» Сергій Мудрук та команда Науково-методичного центру ВФПО на чолі з директором Тетяною Іщенко. Останні є і адміністраторами проведення ЄДКІ.

В апробаційному ЄДКІ взяли участь 7776 осіб зі 117 закладів вищої освіти, розташованих у всіх регіонах України. Явка здобувачів – понад 80%.

ЄДКІ тривав 180 хвилин. Екзаменаційний тест містив 120 завдань, які були представлені у формі кластерів, що охоплювали одне ситуаційне і групу тестових завдань, тематично пов’язаних із ситуацією та окремих тестових завдань (запитань).

Під час іспиту оголошувалася повітряна тривога у декількох областях, але короткотривала. Учасники ЄДКІ переходили в укриття, складання ЄДКІ призупинялося, після відбою здобувачі успішно завершили тестування. Час зупинення додався до часу тестування. Зауважуємо, що апробація відбувалася на новому для ЄДКІ програмному забезпеченні «Open edX», що також спричинило низку питань та технічних ускладнень під час тестування, які успішно подолали усі учасники ЄДКІ, але враховані на майбутнє.

За результатами апробації буде здійснено оцінювання тестових завдань, стан підготовки здобувачів, студенти ознайомилися з форматом тестування та набули відповідного досвіду.