A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Відбулася презентація Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року

Опубліковано 16 березня 2023 року о 16:40


Сьогодні, 16 березня 2023 року, в національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася презентація Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року та операційного плану заходів на 2022-2024 роки з її реалізації.

«Завдяки спільним зусиллям Офісу першої леді, підтримці Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, народних депутатів України, урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко, громадським організаціям, Фонду ООН у галузі народонаселення України – разом ми зробили насправді історичний внесок у систему освіти і науки України, «гендерний прорив» та напрацювали проєкт Стратегії та план до неї, який у грудні схвалив Кабінет Міністрів України. Але нам важливо, щоб цей документ не просто залишися на папері, а був якісно втілений в систему освіти і науки України», – зазначив перший заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко зазначила, що попри війну, коли через збройну агресію рф вимушено посилився розподіл гендерних ролей щодо віку і статі, питання гендерної рівності в Україні не маргіналізоване. Це є показником руху України до європейської спільноти на ціннісному й законодавчому рівні.

«Важливим аспектом забезпечення принципу рівних прав і можливостей жінок і чоловіків є створення в Україні сучасної системи освіти впродовж життя й забезпечення рівного доступу до неї незалежно від віку й гендеру. Тому ми маємо прискорити ухвалення Парламентом законопроєкту «Про освіту дорослих»,  зазначив генеральний директор директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик МОН Олександр Пижов.

Учасники презентації роз’яснили основні принципи, на яких ґрунтується Стратегія і які сфокусовані довкола змісту, функцій та організації освітнього процесу.

З матеріалами презентації можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, що 20 грудня 2022 року Кабінет Міністрів схвалив Стратегію впровадження гендерної рівності у сфері освіти. Її основною метою є комплексне втілення принципів, політики та заходів щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, поваги до людської гідності та недискримінації у нормативно-правових документах у сфері освіти як одне з ключових питань фундаментальних прав і пріоритетів у контексті євроінтеграції.