A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Відбулася підсумкова стартап-конференція року від ISE Corporate Accelerator

Опубліковано 23 грудня 2021 року о 19:42


Учора, 22 грудня 2021 року, відбулася підсумкова стартап-конференція року від ISE Corporate Accelerator за участю заступника Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артура Селецького.

Учасники заходу мали можливість дізнатися про програми підтримки стартапів, отримати інформацію про державні сервіси, програми відкритих інновацій від українського бізнесу, почути від венчурних фондів, які стартапи фінансують інвестори, побачити пітчі стартапів, дізнатися про нові венчурні фонди та технологічні тренди на наступний рік.

«Сьогодні основне наше завдання – створити належні умови для розвитку інноваційного та наукового потенціалу України. А особливо це актуально у період світової пандемії. Саме тому Міністерство освіти і науки ініціювало створення вебплатформи “Наука і бізнес”. Це сучасний інноваційний майданчик для синхронного поєднання наукового та інноваційного потенціалу науковців, стартаперів із можливостями компаній, експертів, інвесторів і медіа. Прості, доступні, зрозумілі функції будуть скорочувати час на пошуки нових технологій чи партнерів. А також завдяки сайту можна буде дізнатися про наукові дослідження, які в даний час проводяться у закладах вищої освіти та наукових установах. Тим самим ми створюємо новий ліфт для співпраці науки і бізнесу», – зазначив Артур Селецький.

Держава намагається ефективно сприяти залученню міжнародних інвестицій для фінансування та розвитку українських стартапів.

«Цей рік показав нам дуже успішні приклади динамічного розвитку українських технологічних продуктових компаній, як-от GitLab, Grammarly та інших. Досвід ISE Corporate Accelerator свідчить, що поєднання інженерних талантів, освіти, креативності та сприятливого регулювання сприяє бурхливому розвитку стартапів. Думаю, через кілька років провідні позиції в списках найбагатших українців посідатимуть власники технологічних компаній», – наголосила СЕО ISE Corporate Accelerator Олена Малицька. 

Експерт Мінцифри з розвитку стартап-екосистеми, інвестицій та інновацій Антон Мельник вказав на низку ініціатив, що реалізовуються Міністерством цифрової трансформації для розвитку інноваційної екосистеми в Україні. Серед них – Ukrainian Tech Ecosystem та Фонд Фондів.

На платформі Ukrainian Tech Ecosystem можна отримати структуровану інформацію про всю ІТ-екосистему, зокрема щодо університетів, стартап-акселераторів, технохабів та всіх технологічних індустрій, що відкриє нові можливості для ринку та дозволить усім учасникам екосистеми співпрацювати та розвиватися більш ефективно.

Також наразі здійснюється активна робота над організацією Фонду Фондів, що сприятиме більшому залученню інвестицій в українські стартап-проєкти.

Спеціальний правовий режим для IT-індустрії Дія City дозволить створити в Україні найпотужніший європейський  IT-хаб. У ньому не існуватиме меж для інвестицій, створення робочих місць чи розробки новітніх технологій. Українці та підприємці з усього світу матимуть можливість швидко реалізовувати найамбітніші інноваційні та бізнес-ідеї, а також ефективно їх впроваджувати.

Компанія «Да ВінЧі» у ході конференції оголосила запуск фонду технологій, що розвиваються, Da Vinci Emerging Technologies-Fund III. Це програма капіталовкладень для швидкозростаючих технологічних компаній у розмірі понад 300 млн доларів. Фонд буде інвестувати  у розвиток компаній на ринках країн, що розвиваються, включаючи країни СНД (крім Росії), а також країни Центральної Азії.

Організаторами та партнерами заходу стали ISE Corporate Accelerator, PMHUB, Parimatch Tech, Sport Tech Hub UA, DroneUA та Український Фонд Стартапів. 

Захід відбувся за підтримки Міністерства освіти і науки, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства молоді та спорту, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства енергетики, Міністерства економіки, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерства у справах ветеранів і Міністерства соціальної політики. 

Нагадаємо, відбулося засідання Ради Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту.