A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Відбулася наукова сесія загальних зборів Національній академії наук

Опубліковано 17 лютого 2022 року о 19:10


Сьогодні, 17 лютого 2022 року, за участю Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, Міністра Олега Немчінова, заступника секретаря РНБО Олексія Соловйова Президента НАН Анатолія Загороднього, голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Валерія Безуса, а також провідних науковців, відбулася наукова сесія загальних зборів Національній академії наук України з проблем формування моделі розвитку низьковуглецевої економіки країни.

«Обрана тематика є надзвичайно актуальною, адже в державі існує проблема енергетичної безпеки, а також нагальна необхідність зменшення енергоємності та втрат енергоресурсів. Варто підкреслити, що Україна виконала міжнародні зобов’язання та увійшла до десятки країн-лідерів кліматичного процесу, які першими опублікували Стратегії низьковуглецевого розвитку», – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр також повідомив учасникам заходу, що у межах участі в ініціативах і конкурсах Міжнародної європейської інноваційної науково-технічної програми EUREKA, у травні 2021 року українсько-сінгапурський консорціум розпочав впроваджувати ідею створення платформи, яка дозволить мотивувати користувачів вести сталий спосіб життя та активізувати споживання сонячної енергії, яку генерують встановлені в приватних чи державних будівлях сонячні електростанції.

Сергій Шкарлет також підкреслив, що участь у Програмах «Горизонт Європа» та «Євратом» надає доступ українським інноваторам і вченим до фінансових і нефінансових інструментів підтримки інновацій і досліджень у сфері Європейського зеленого курсу.

Міністр побажав учасникам наукової сесії плідних дискусій і результативних висновків, на підставі яких будуть сформовані новелізовані підходи та практичні інструменти щодо моделі розвитку низьковуглецевої економіки.

Нагадаємо, Сергій Шкарлет зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Палестини в Україні.