A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Відбулася Міжнародна наукова конференція з економічного розвитку та спадщини Семена Кузнеця CED–2023

Опубліковано 29 травня 2023 року о 19:20


25 травня 2023 року в Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця відбулася щорічна Міжнародна наукова конференція «Економічний розвиток і спадщина Семена Кузнеця». Захід відбувся у змішаному режимі у формі Круглого столу «Неспокійний світ та перспективи майбутнього розвитку».

Мета конференції – актуалізувати наукову спадщину Семена Кузнеця, Нобелівського лауреата з економіки 1971 року, теоретика економіки розвитку, який як радник багатьох урядів різних країн брав участь у розробленні ефективних моделей економічної політики. Місія заходу полягала у створенні платформи, де економісти, представники академічних, урядових і приватних структур змогли презентувати результати досліджень, обмінюватися ідеями та інформацією в колегіальному середовищі. 

Під час конференції обговорили такі теми: економічний розвиток в умовах багатоаспектної невизначеності; тренди в освіті та нова парадигма розвитку університетів; домінанти соціального розвитку країн; цифрове суспільство та інформаційні технології.

Цього року в конференції взяли участь науковці провідних університетів світу, а саме: Франції, ОАЕ, Польщі, Іспанії, Ізраїлю, Словаччини, Італії, Латвії, Швеції, Китаю, Болгарії, Турції, Норвегії, Німеччини, Португалії, Молдови, Швейцарії, Литви, Естонії та Азербайджану та провідних університетів України. Загальна кількість учасників конференції становила понад 450 осіб.

На пленарному засіданні з вітальними словами звернулися: 

  • Володимир ПОНОМАРЕНКО, д.е.н., професор, член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України, ректор Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця.
  • Василь КРЕМЕНЬ, президент Національної академії педагогічних наук України, д.філ.н., професор, Академік НАН України.

Серед доповідачі круглого столу «Неспокійний світ та перспективи майбутнього розвитку» були: 

  • Жан ТІРОЛЬ, лауреат Нобелівської премії з економіки 2014 року, професор (Франція);
  • Кевін О’РУРК, почесний доктор економічних наук, професор економіки Нью-Йорського університету Абу-Дабі (ОАЄ);
  • Володимир ПОНОМАРЕНКО, ректор ХНЕУ імені С. Кузнеця, д.е.н., професор, член-кореспондент НАПН України (Україна);
  • Пол СІБРАЙТ, доктор філософії, професор економіки Тулузької школи економіки (Франція);
  • Ольга СТАРКОВА, доктор технічних наук, професор ХНЕУ імені С. Кузнеця (Україна).

За результатами конференції учасники розробили резолюцію, в якій запропонували шляхи та заходи щодо напрямів економічного зростання економіки України в післявоєнний період під впливом турбулентності соціально-економічних процесів.