A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Видатні вчені світу зібралися на конференції MicroCAD-2023 у НТУ «Харківський політехнічний інститут»

Опубліковано 26 травня 2023 року о 09:40


З 17 до 20 травня Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» організував в онлайн- форматі XXXI Міжнародну науково-практичну конференцію «Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я (MicroCAD-2023)». Учасники заходу працювали у 12 великих секціях за такими напрямами: енергетика, електроніка та електромеханіка; актуальні питання механічної інженерії та транспорту; комп’ютерне моделювання, прикладна фізика та математика; хімічні технології та інженерія; економіка, менеджмент та міжнародний бізнес; медичні науки; міжнародна технічна освіта; соціально-гуманітарні технології; комп’ютерні науки та інформаційні технології; навколоземний космічний простір. Радіофізика та іоносфера; електромагнітна стійкість; військові науки, національна безпека, безпека державного кордону.

Конференцію відкрив ректор НТУ «ХПІ», член-кореспондент Національної академії наук України, лауреат Державної премії з науки і техніки, лауреат премії НАН України імені С.О. Лебедєва, доктор технічних наук, професор Євген Сокол. Він подякував усім учасникам події за підтримку.

«Проведення цієї конференції свідчить про те, що ХПІ живе і працює для вирішення наукових проблем сучасності та майбутнього! У Харкові щодня лунають сигнали тривоги, місто та область обстрілюють. Тому підтримка від міжнародної світової наукової спільноти, науковців та провідних університетів світу для харківського політеху дуже вагома. Це дозволяє університету триматися і є важливим чинником для нашої стабільної роботи, впевненості, незламності», — зазначив ректор.

Почесним доповідачем пленарного засідання став лауреат Нобелівської премії, фізик-експериментатор, співробітник NIST у Національному інституті стандартів та технологій США, професор Вільям Д. Філліпс.

Загалом, незважаючи на складні умови, пов’язані з війною в Україні, захід викликав інтерес та об’єднав майже 3 тис. науковців, педагогів, студентів, аспірантів та фахівців із двадцяти країн світу: США, Німеччини, Польщі, Бельгії, Китаю, Угорщини, Туреччини, Словаччини, Болгарії, Індії, Румунії, Польщі, Греції, Марокко, Судану, Ємену, Лівану та інших. 

Докладніше про конференцію.

Довідка:

Професор Вільям Д. Філліпс — не перший лауреат Нобелівської премії, який взяв участь у конференції MicroCAD. У 2022 році з доповіддю на пленарному засіданні виступив лауреат Нобелівської премії з фізики, професор Прінстонського університету Фредерік Данкан Майкл Голдейн.

Організатори MicroCAD: НТУ «Харківський політехнічний інститут» (Україна), Мішкольцький університет (Угорщина), Магдебурзький університет імені Отто фон Геріке (Німеччина), Софійський університет «Св. Климент Охридський» (Болгарія), Варшавська та Познанська політехніки (Польща), Петрошанський університет (Румунія).

Ініціаторами організації міжнародної конференції стали вчені НТУ «ХПІ» та Мішкольцького університету ще 1993 року. Відтоді захід трансформувався у міжнародний науковий форум, у межах якого щорічно близько 3 тис. науковців та молодих учених з усього світу обговорюють глобальні проблеми розвитку людської цивілізації.