A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

В Україні розпочався другий етап проєкту «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні»

Опубліковано 13 лютого 2023 року о 18:00


Сьогодні, 13 лютого 2023 року, за участю генерального директора директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик МОН Олександра Пижова і представників проєкту Ради Європи відбулася координаційна зустріч щодо реалізації другого етапу проєкту «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні (Етап ІІ)» (COVAW-II), який триватиме до 31 грудня 2024 року.

За словами Олександра Пижова, реформи освіти впроваджуються не в кабінетах, а безпосередньо у шкільному класі. Тому важливо, підвищувати рівень обізнаності та давати дієві інструменти освітянам у контексті протидії насильству стосовно жінок.

Учасники зустрічі обговорили формування певного «чекліста» для моніторингу ефективного виконання, а також важливість проведеного дослідження щодо основних перешкод у розумінні Стамбульської конвенції, що стане основою для майбутніх цілеспрямованих інформаційно-просвітницьких кампаній.

Проєкт має на меті розширити підтримку окремих українських неурядових організацій для проведення кампаній із підвищення обізнаності щодо насильства жінок та Стамбульської конвенції в Україні. Насамперед, щоб поліпшити розуміння угоди, протистояти дезінформації та розвіяти міфи, які перешкоджають повній реалізації прав жінок.

Від офісу Ради Європи на зустрічі були присутні:

  • Дженна Шерер-Демір (Страсбург), радниця програми, Відділ з питань розбудови спроможностей та співробітництва, Департамент з питань людської гідності і гендерної рівності, Офіс Ради Європи, Страсбург;
  • Валерія Ткаченко, керівниця проєкту «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні – Етап ІІ», Офіс Ради Європи в Україні;
  • Метью Фостер, спеціаліст проєкту «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні – Етап ІІ», Офіс Ради Європи, Страсбург;
  • Тетяна Антонченко, асистентка проєкту «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні – Етап ІІ», Офіс Ради Європи в Україні.

Наприкінці заходу представники Офісу Ради Європи запропонували провести вебінар для освітян із залученням експертів для підтримки виконання Конвенції.

Нагадаємо, що 20 червня 2022 року Верховна рада ратифікувала «Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами».