A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

В Україні 99 ІРЦ припинили надання послуг через вторгнення рф

Опубліковано 30 травня 2022 року о 17:20


Станом на 30 травня 2022 року 568 інклюзивно-ресурсних центрів України продовжують надавати послуги з комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку та супроводу.

До повномасштабної війни мережа нараховувала 667 ІРЦ, наразі 99 центрів знаходяться в зонах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях, зруйновані чи пошкоджені внаслідок агресії рф.

В умовах війни було внесено зміни до Положення про ІРЦ, а саме:

  • розширено завдання центрів;
  • надано додаткові гарантії особам з особливими освітніми потребами, які вимушено змінили місце проживання чи перебування;
  • передбачено можливості для подання заяв, отримання консультацій із фахівцями ІРЦ і висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку;
  • дозволено використовувати документи з мобільного застосунку «Дія»;
  • зменшено термін проведення комплексної оцінки для дітей, які тимчасово змінили місце проживання;
  • розширено можливості для проведення повторної комплексної оцінки розвитку дитини з метою проведення моніторингу (за згодою батьків).

Передбачено й можливості для дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і отримали психологічні травми: прояви наслідків травми можуть стати підставою для виявлення особливих освітніх потреб дитини. Крім того, передбачено алгоритм виявлення схильності до проявів девіантної поведінки.

Наразі ІРЦ можуть надавати рекомендації щодо організації освітнього процесу для дітей, які зазнали психологічних травм, а також дій, спрямованих на запобігання посиленню психологічної травми. Представники Міністерства освіти і науки України вже провели перший семінар для психологів ІРЦ «Психологічна травма: основні відомості та першочергові кроки», під час якого спікери ознайомили психологів центрів з особливостями прояву психологічної травми в дітей.

Якщо батьки чи законні представники дитини втратили висновок про комплексну психолого-педагогічну підтримку розвитку особи, вони можуть отримати копію в найближчому ІРЦ, а також завантажити висновок з автоматизованої системи, детальніше за посиланням.

Нагадаємо, ЮНІСЕФ і EdEra започатковують онлайн-курс для вчителів про здорове харчування дітей.