A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

У Міністерстві освіти і науки представили україномовну Хартію Ради Європи з освіти для демократичного громадянства й з прав людини та «Шкільний календар прав людини»

Опубліковано 09 грудня 2016 року о 16:15

Презентація відбулася у межах круглого столу «Демократія та права людини в новій українській школі», в якому взяли участь представники Офісу Ради Європи в Україні, Посольства Норвегії в Україні, Європейського Центру ім. Вергеланда (м. Осло), ОБСЄ, Національної академії педагогічних наук України та інших урядових й громадських організацій.

Головним питанням обговорення під час заходу був стан та напрями розвитку громадянської освіти й освіти з прав людини в українських школах в контексті реформування середньої освіти.
Допомога, що нині надається Україні Радою Європи, ОБСЄ та іншими міжнародними організаціями, країнами ЄС, дозволяє нам використовувати досвід, який уже є передовим у демократичних країнах світу. У Міністерстві освіти і науки висловили сподівання, що така ж співпраця відбуватиметься і в руслі створення нової української школи, проект якої зараз обговорюється.
Зі свого боку присутні на заході радник Посольства Норвегії в Україні Петер Баук та виконавчий директор Європейського Центру ім. Вергеланда Ана Перона-Ф’єльдстад запевнили, що Європа й надалі підтримуватиме ті демократичні перетворення та реформи, що відбуваються в Україні, зокрема у сфері освіти.
Під час круглого столу відбулося одразу дві знакові презентації: українського перекладу Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства й освіти з прав людини та методичного посібнику «Шкільний календар з прав людини». Варто відзначити, що останній проект створено МОН спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні.
«Календар унікальний тим, що розроблений представниками МОН, вчителями, методистами, науковцями з усієї країни. Він був апробований у 10 школах, де отримав дуже схвальні відгуки», – розповіла керівник відділу верховенства права і прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Ступницька.
Зазначений посібник складається з 12 змістовних розділів – за місяцями року, кожен з яких присвячений конкретному питанню з прав людини, пов’язаному з визначною датою. Орієнтовна тематика правових заходів викладена для чотирьох вікових категорій: 1-4, 5-7, 8-9 та 10-11 класи.
Крім того, у межах круглого столу пройшли експертна дискусія та обговорення у групах, за підсумками яких буде розроблено практичні рекомендації щодо розвитку громадянських компетентностей у школі відповідно до рекомендацій, викладених у Хартії та Концепції нової української школи.

 

 Більше фото дивіться за посиланням http://mon.gov.ua/usi-novivni/foto/2016/12/09/09-grudnya-2016-roku.-konferencziya-demokratiya-ta-prava-lyudini-v-novij-ukrayinskij-shkoli/