A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

«Відкривати нові університетські корпуси зараз – це щось подібне на військовий парад», - Лілія Гриневич на відкритті 8 корпусу ЧНУ ім. Юрія Федьковича

Опубліковано 30 серпня 2016 року о 15:54

Новий корпус, в якому навчатимуться педагоги, психологи, соціальні працівники та студенти чотирьох кафедр Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук, відкрили сьогодні, 30 серпня 2016 року, у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

«Чи може бути щось приємніше, ніж в цей час показати усій Україні, що ми відкриваємо нові корпуси в університеті - це щось подібне на військовий парад. Слава всім тим, хто долучився до того, щоб зараз показати, що освіта в нашій державі залишається важливою», - підкреслила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка долучилась до урочистого відкриття.

Зараз начальний корпус успішно добудований і готовий приймати студентів та співробітників університету. Туди переїжджає факультет педагогіки, психології та соціальної роботи (який раніше знаходився у двох окремих взаємно віддалених корпусах), а також чотири кафедри Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук.

«В цьому корпусі отримали гарні приміщення кафедри інституту фізико-технічних і комп’ютерних наук, більшість кафедр яких розташовані в сусідньому 9 корпусі. Територіальна розділеність інституту не сприяла взаємній науковій і освітній інтеграції кафедр, наукових тем та освітніх програм. Сподіваюся, що інтеграція, яку нарешті вдалося досягнути сьогодні, сприятиме якості підготовки сучасних інженерних кадрів», - відзначив ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Степан Мельничук.

Будівля, перший і другий поверхи якої до відкриття нового корпусу використовувалися університетськими кафедрами, буде переобладнана на студентський гуртожиток.

Нагадаємо, що в рамках робочого візиту до міста Чернівці 30 серпня 2016 року Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич провела нараду з керівництвом області та міста, взяла участь в серпневій зустрічі з освітянами області, посвяті першокурсників Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у студенти, а також у відкритті навчально-виховного комплексу «Лідер».

Довідково:

У 1991 році Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича розпочато будівництво дослідно-експериментального корпусу, що було зумовлено великими замовленнями військово-промислового комплексу для фізичного факультету університету. У 1998 році будівництво було призупинено через відсутність належного фінансування.

Лише впродовж 2003-2005 років університет за власні кошти завершив будівельні роботи та здав в експлуатацію двоповерхову частину корпусу, де згодом розмістилися окремі кафедри фізичного факультету (нині Інститут фізико-технічних та комп’ютерних наук) і факультет архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва.

У зв’язку зі зміною цільового призначення, ректоратом було прийнято рішення перепрофілювати шестиповерхову частину будівлі із дослідно-експериментального корпусу у навчально-лабораторний. У 2007 році Державним інститутом з проектування учбових закладів «Укрдіпроуз» (м. Харків) виконано коригування проектно-кошторисної документації щодо завершення шестиповерхової частини і розпочато її будівництво – будівництво було завершено, сьогодні, 30 серпня, відбулося відкриття цього корпусу.

Фото Андрій Кравченко