A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Мін’юст та Міністерство освіти і науки розроблятимуть реформу системи юридичної освіти

Опубліковано 24 травня 2016 року о 16:56

Міністерство освіти і науки разом з Міністерством юстиції розроблятимуть новий сучасний стандарт юридичної освіти в Україні, який відповідатиме потребам ринку і роботодавців. Про це повідомили керівники двох Міністерств під час зустрічі з молодими юристами.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зауважила, що сьогодні українська юридична освіта потребує реформування, адже підготовка юристів програє на фоні європейських стандартів.

«Цей новий стандарт вищої юридичної освіти має бути наповненим новим змістом. Він стане таким лише тоді, коли писатиметься не лише теоретиками-викладачами з вищих навчальних закладів – а коли до його розробки будуть залучені люди, які є практиками, які розуміють, що потрібно за практичними правовими спеціальностями», - наголосила Лілія Гриневич.

За словами Міністра, ефективним елементом покращення якості освіти мають стати стандартизовані іспити з права. «Ми розпочинаємо новий експеримент, який пов’язаний зі вступом за зовнішнім тестуванням до магістратури права. До цього пілотного проекту приєдналися 9 університетів», - поінформувала Лілія Гриневич. За словами Міністра освіти і науки, до 18 липня буде тривати прийом заяв від абітурієнтів, 23 липня буде проведено тестування, а вже 27 липня будуть відомі перші результати.

Як повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко, нині юристів готують практично всі вищі навчальні заклади, незалежно від своєї професійної направленості. У багатьох випадках якість такої освіти вкрай низька, студенти не отримують необхідних знань і н?? можуть знайти собі хорошої роботи.

За словами Міністра юстиції,  на рівні двох Міністерств створено спільну робочу групу. «Ми готові долучитися до цієї роботи і напрацювати стандарти юридичної освіти, які, передовсім, будуть вигідні для кожного студента. Щоб вони після закінчення ВНЗ отримували диплом, який би мав вартість. Такою вартістю є можливість отримати достойну роботу», - зазначив очільник Мін’юсту.

Павло Петренко висловив готовність особисто взяти участь у роботі спільної робочої групи та залучити до її діяльності юристів-практиків, у тому числі з системи безоплатної правової допомоги, які працюють щодня з клієнтами і точно знають, які вимоги слід висувати до випускників юридичних факультетів.

Міністр юстиції також запросив молодих юристів взяти участь у конкурсі на 1500 вакантних посад у бюро правової допомоги, які надаватимуть безкоштовні послуги українцям з 1 вересня.

Слід зазначити, що заявки на участь у відборі подали вже понад 3000 претендентів. При цьому більшість із них – молоді люди до 30 років.

Подати заявку на участь у конкурсі можна до 31 травня 2016 року, заповнивши заявку на веб-сайті www.legalaid-jobs.in.ua.