A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

У ВНТУ військовим подарували безпілотник

Опубліковано 29 грудня 2015 року о 12:16

28 грудня 2015 року науковці Вінницького національного технічного університету вручили високотехнологічний новорічний подарунок воїнам, які захищають Україну в зоні АТО.

БАК - безпілотно-авіаційний комплекс, до якого входять два літаки та спеціально оснащений автомобіль. Адже власне дрон є цілковитим роботом, не потребує радіоуправління і не випромінює жодних радіосигналів. Разом з бойовим безпілотником воїни отримали і навчальний дрон, за допомогою якого постійно відшліфовуватимуть свої вміння.

«За півтора року наша бригада втратила 26 осіб і близько сотні отримали поранення. Безпілотник - це наші очі», - каже заступник начальника штабу 59-ї окремої мотопіхотної бригади майор Богус.

Директор центру «Небесна долина», кандидат технічних наук, доцент Леонід Коваль зауважив, що вінницька модель безпілотника на порядок дешевша за іноземні аналоги, водночас дещо простіша в експлуатації та обслуговуванні.

БАК має пройти випробовування на полігоні на Чернігівщині, а уже потім захищатиме Україну у зоні АТО.

«Цей проект виник ще півтори року тому. Якщо державні випробовування пройдуть успішно, йтиме мова про серійне виробництво на нашому Вінницькому авіаційному заводі», — повідомив голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій.

 

За інформацією ВНТУ