A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Урядом врегульовано питання щодо перерозподілу коштів на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами

Опубліковано 17 травня 2021 року о 12:24


Для врегулювання у 2021 році питань використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами сьогодні, 17 травня 2021 року, ухвалено відповідне рішення Уряду.

«Підтримка та надання якісної освіти особам з особливими освітніми потребами – важливий крок до забезпечення рівних умов для навчання всіх дітей України. Схвалені сьогодні Урядом зміни дозволять використовувати кошти, які вже другий рік поспіль не можуть бути використані в тих регіонах, де немає потреби створювати ще нові інклюзивно-ресурсні центри», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами» дозволено залишки коштів субвенції 2019 року, передбачені на оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів, що не використані у 2020 році, спрямовувати у 2021 році на закупівлю обладнання для оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів, що будуть утворені у 2021 році або вже утворені. Також – на забезпечення оплати праці фахівців за проведення корекційних занять у повному обсязі, що впливатиме на надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами.

Зазначимо, Державним бюджетом на 2021 рік передбачено обсяг такої субвенції у сумі 504 млн 458,3 тис. гривень. Цей обсяг субвенції розподілений між обласними бюджетами та бюджетом м. Києва. 

За даними Державної казначейської служби України, за два роки на рахунках місцевих бюджетів утворилися залишки цієї субвенції у сумі 251 млн 233,7 тис. грн (у 2019 році – 114 млн 533,5 тис. грн, у 2020 році – 136 млн 700,2 тис. грн).

За оперативною інформацією департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, кількість осіб з особливими освітніми потребами, які будуть здобувати освіту в інклюзивних класах (групах) закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти у 2020/2021 навчальному році, наступна:

  • 6 006 вихованців у інклюзивних групах закладів дошкільної освіти;
  • 24 216 учнів у інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти;
  • 363 учні в інклюзивних групах закладів професійної (професійно-технічної) освіти, з яких 60 учнів після здобуття повної загальної середньої освіти.

На сьогодні, відповідно до статистичних даних, кількість учнів з особливими освітніми потребами в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти становить 25 078 осіб (на 862 учні більше ніж на момент формування бюджету на 2021 рік).

Постанову розроблено відповідно до внесених змін до Бюджетного кодексу України, внесеними Законом України від 17.09.2020 №907-I, якими передбачається з 1 січня 2021 року перехід усіх територіальних громад на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

Нагадаємо, Уряд розподілив 1,4 млрд грн субвенції на розвиток реформи «Нова українська школа».