A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Уряд затвердив обсяги державного замовлення на навчання у закладах фахової передвищої та вищої освіти у 2022 році

Опубліковано 08 липня 2022 року о 17:55


Учора, 7 липня 2022 року, Уряд затвердив обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації і перепідготовку кадрів у 2022 році та перелік державних замовників.

Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством економіки визначили пріоритетні галузі для підготовки фахівців найзатребуваніших спеціальностей, а саме: інженерно-технічні, педагогічні та природничі. 

Загальний обсяг державного замовлення у 2022 році становить понад 188 тис. осіб. Показник прийому за денною формою здобуття освіти встановлений в обсязі майже 173 тис. осіб. 

Також Постанова визначає перелік державних замовників у 2022 році і прогнозні обсяги державного замовлення на 2023 та 2024 роки. Зокрема, такі обсяги прийому за державним замовленням на підготовку фахівців із вищою освітою: 

  • «молодший бакалавр» – 844 осіб, зокрема за денною формою здобуття освіти – 844 осіб; 
  • «фаховий молодший бакалавр» – 38719 осіб, зокрема за денною формою здобуття освіти – 35456 осіб; 
  • «бакалавр» – 89320 осіб, зокрема за денною формою здобуття освіти – 82420 осіб; 
  • «магістр» на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавра» – 49524 осіб, зокрема за денною формою здобуття освіти – 44404 особи; 
  • «магістр» на основі повної загальної середньої освіти – 6041 осіб, зокрема за денною формою здобуття освіти – 6041 особи. 

Проєктні показники прийому за державним замовленням на підготовку наукових та науково-педагогічних кадрів до аспірантури становитимуть 4070 осіб, до докторантури – 423 осіб.

Уперше передбачено для закладів вищої освіти, що перебувають в сфері управління МОН та здійснюють підготовку магістрів медичного та фармацевтичного спрямувань, 160 місць інтернатури.

Структура держзамовлення на підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів (магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) враховує теперішню ситуацію в Україні з урахуванням звільнення тимчасово окупованих територій. Зокрема, для відновлення регіонів та територій, що постраждали від агресії рф, передбачено підготовку фахівців для відбудови інфраструктури та створення умов для діяльності усіх суб’єктів господарювання. 

Постанова також враховує спрощений порядок вступу у 2022 році для осіб із ТОТ, зокрема для здобувачів освіти, які розпочали навчання у минулих роках на контракті, а також передбачає переведення на місця державного замовлення за рахунок вакантних місць.

Нагадаємо, 8 липня розпочинається перший етап підтвердження участі в додатковій сесії НМТ.