A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Уміння справлятися зі стресом – це те, чого можна та треба навчитися

Опубліковано 31 травня 2023 року о 17:10


У межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я Міністерство освіти і науки впроваджує пріоритетний проєкт – «Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти».

Одним із компонентів проєкту є внесення у зміст освіти соціально-емоційного навчання (далі – СЕН), яке спрямоване на набуття навичок, корисних для психічного здоров'я дитини. ВООЗ визначає психічне здоров'я як стан добробуту, під час якого кожна людина може реалізувати власний потенціал, впоратися із життєвими стресами, продуктивно та плідно працювати, а також робити внесок у життя своєї громади. Тобто СЕН – це можливість набути під час навчання ті корисні навички, яких не вистачає багатьом дорослим, особливо зараз під час війни. Таке навчання буде корисним для учнів та освітян. Приблизно 65% вчителів (у США) відзначають, що досвід використання таких курсів посилює відчуття збалансованості життя у них самих.

У травні 2023 року американська компанія StudiesWeekly, Inc. передала Україні навчальні посібники з соціально-емоційного навчання Well-Being для 1–6 класів. Для перекладу посібників українською компанія залучила партнера Transcend Translation, який є ветеранським бізнесом. Курс за цими посібниками викладають успішно у США, його матеріали розроблені з урахуванням концепції «Співробітництво заради соціально-емоційного навчання» (CASEL).

Супровід у розробленні та впровадженні Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською, забезпечує Координаційний центр із психічного здоров'я при Кабінеті Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ.