A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Українські вчені нарешті зможуть продовжити морські дослідження – кораблі погодились дати силові відомства, – очільник директорату науки Дмитро Чеберкус

Опубліковано 13 червня 2018 року о 14:08

Доки Україна шукатиме можливості для відновлення науково-дослідного флоту, що використовувався для морських досліджень та був відібраний Росією разом з Кримом, українські вчені зможуть скористатися суднами низки силових відомств.

Таку пропозицію представники цих відомств, зокрема водна поліція та Держприкордонслужба,  озвучили під час наради в МОН щодо розроблення Концепції Державної цільової науково-технічної програми відновлення морських досліджень та науково-дослідницької інфраструктури до 2023 року.

Зокрема, йшлося про те, що на борту суден науковці зможуть на постійній основі робити необхідні заміри та інші дослідження.

«Ми дуже вдячні нашим колегам за таку пропозицію, це справді відкриє для українських морських дослідників низку можливостей, відібраних у нас разом з Кримом. Хоч і тимчасово, але ми втратили більшість наукових морських організацій та вишів з відповідною інфраструктурою – лабораторіями, станціями, флотом тощо. І ми всі маємо розуміти, що відновлення морських досліджень в Україні – це не вузьке питання наукової сфери. Це питання захисту наших національних інтересів, підвищення обороноздатності країни. Тому спільно ми маємо закласти в Концепцію цільової програми ті речі, які дозволять нам вже в найближчі роки відновити знищений потенціал. І паралельно здійснювати ті кроки, які дозволять розвивати українську морську науку вже сьогодні», – наголосив очільник директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Він нагадав, що одним з таких конкретних кроків стало проведення МОН конкурсу наукових проектів для вишів та наукових установ Міністерства за новим напрямом – морські дослідження. Переможці отримають бюджетне фінансування – від 600 тис до 3 млн гривень чи навіть більше – на 2 чи 3 річний  науковий проект.

За підсумками наради учасники домовилися впродовж місяця створити проект Концепції цільової програми та направити її на розгляд усіх зацікавлених відомств. Відтак документ буде внесено для затвердження Урядом.

Нагадуємо, що до кінця року МОН планує запустити відкритий український індекс наукового цитування.