A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Українська Антарктика – у Брюсселі: в Єврокомісії запрацювала унікальна фотовиставка НАНЦ

Опубліковано 14 грудня 2022 року о 16:35


У штаб-квартирі Європейської комісії у Брюсселі відкрили фотовиставку «Ukrainian Antarctic Research and Resistance» («Україна в Антарктиці: дослідження та незламність»). Вона розпочалася 13 грудня 2022 року за участю єврокомісара з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюса Сінкевічюса, директора Національного антарктичного наукового центру Євгена Дикого та заступника представника України при ЄС Сергія Терешка. 

На виставці представлені 40 світлин про історію та сучасність досліджень України в Антарктиці, унікальну природу крижаного континенту. Особливе місце в експозиції посідають два колажі, створені спеціально для події у Брюсселі: з фотографій офісу НАНЦ, розтрощеного внаслідок удару російської ракети у середмісті Києва, та українських полярників, які стали до лав ЗСУ боронити Україну. 

«Наразі науковці в Україні живуть в двох різних століттях. Одне – ХХІ століття, в якому нас хвилюють питання зміни клімату та спільних досліджень в Антарктиці. Інше – це ХХ століття, а може і раніше. У ньому ми вимушені обороняти свою землю у кривавій, варварській війні з росіянами, виживати без світла і тепла. Питання, в якому столітті продовжить перебувати людство, вирішується зараз в окопах в Україні. Саме цю думку ми хотіли донести цією виставкою», – зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Окрім фото, в експозиції можна побачити український прапор, який майорів на антарктичних вітрах, із підписами учасників 26-ї Української антарктичної експедиції. 

«Війна в Україні, Буча та Ірпінь – набагато ближче до Європейського Союзу, ніж це може здаватися. Вони від Брюсселя розташовані на такій же відстані, як і Афіни. Теж ж саме з Антарктидою. Вона здається дуже далекою, але водночас процеси, які там відбуваються, впливають на всіх нас», – зауважив єврокомісар Віргініюс Сінкевічюс. 

Також на виставці представили двометрового пінгвіна дженту.

У штаб-квартирі ЄК виставка працюватиме до 22 грудня. Побачити її можуть працівники Єврокомісії та їхні гості. Також можливий доступ невеликих груп відвідувачів за попередньою домовленістю. 

Виставка у Брюсселі організував Національний антарктичний науковий центр за підтримки Європейської комісії та Представництва України при ЄС.

Нагадаємо, у МОН відбулась нарада щодо розвитку космічної галузі в межах програми «Artemis».