A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Україна вперше візьме участь у міжнародному етапі конкурсу професійної майстерності «WorldSkills»

Опубліковано 30 жовтня 2022 року о 10:00


Троє учнів-сантехніків – Андрій Пікловський, Андрій Ярошевський та Юрій Рибак візьмуть участь у міжнародному етапі конкурсу професійної майстерності «WorldSkills International». Україна долучилася до руху «WorldSkills» ще 2016 року, однак уперше відправляє учасників на міжнародний етап змагань. Конкурс за компетенцією «Сантехніка та опалення» відбудеться 2-5 листопада у місті Лар (Німеччина).

Учні навчаються в Львівському міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту і будівництва. Вони опановують професію «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування». Оскільки усі троє хлопців є неповнолітніми, їх супроводжуватиме методист училища Ольга Мацейко.

На учасників української делегації чекає непроста дорога. Спочатку вони кількома потягами дістануться Варшави, а звідти літаком – до Франкфурта (Німеччина). Уже на місці, в Ларі, українські учні зможуть оглянути конкурсний майданчик та пройти кількаденну підготовку.

«Львів'яни в певному сенсі стають першопрохідцями, і ми впевнені, що вони гідно представлять нашу країну. Водночас розуміємо, що підготовка учасників до міжнародного етапу в середньому триває близько пів року, тож тверезо оцінюємо шанси здобути призове місце. WorldSkills потужний рух, до якого долучені понад 80 країн світу. Зараз ми маємо унікальну можливість наживо порівняти та продемонструвати навички і вміння наших учнів на світовому рівні, проаналізувати результати і визначити дії, які поліпшать якість підготовки робітників у закладах професійної освіти», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Участь української команди стала можливою завдяки запрошенню і спонсорській підтримці сантехнічної компанії «GROHE». Крім того, компанія є глобальним галузевим партнером WorldSkills International.

Довідково

WorldSkills International – це своєрідні олімпійські ігри для учнів (студентів) закладів освіти та молодих кваліфікованих робітників. Їх проводять що два роки у міжнародному форматі в різних куточках світу. 

Змагання, як правило, мають на три етапи: регіональний рівень, далі національний і міжнародний.

2022 року 46-й WorldSkills International мав відбутися в місті Шанхай (Китайська Народна Республіка). У зв’язку із пандемією Covid-19, попередні змагання WorldSkills, які мали відбутися в Китаї, були скасовані.

Улітку організатори вирішили провести WorldSkills Competition 2022 Special Edition, розподіливши проведення конкурсу між іншими країнами-учасницями WorldSkills. Уперше конкурс проходить не централізовано на одній локації! 26 міст різних країн світу організовують проведення певної компетенції.

WS Special Edition розпочався 7 вересня і триватиме до 26 листопада 2022 року.