A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Україна в межах угоди МОН і МБРР отримала перший транш на 88.6 млн доларів США, наступний очікується у травні

Опубліковано 20 квітня 2022 року о 09:25


Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством фінансів України та Міжнародним банком реконструкції та розвитку завершили реструктуризацію інвестиційного проєкту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів».

Метою проєкту є підвищення ефективності системи вищої освіти Україні, забезпечення умов для якісного та прозорого функціонування українських університетів, навчання студентів та роботи викладачів.

За словами Сергія Шкарлета, для реалізації цих завдань проєкту у 2021 році командою МОН було залучено 200 млн доларів США.

15 березня 2022 року підписано зміни до Угоди про позику, укладену між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку ще 13 вересня 2021 року.

«Завершені всі необхідні процедури щодо зняття  Україною коштів позики на суму 88,6 млн дол. Кошти вже надійшли до загального фонду державного бюджету та будуть використані для забезпечення соціальних виплат – зарплат, пенсій, стипендій тощо», – повідомив Міністр освіти і науки України. 

Сергій Шкарлет також зазначив, що загальна сума соціальних виплат, які буде здійснено завдяки спільному з МБРР проєкту, складе 100 млн дол. Наступний транш коштів очікується у травні.

Конкретні напрями використання коштів та механізми їх виплат буде формувати і забезпечувати Міністерство фінансів України. Наступного місяця заплановано здійснити вибірку ще 11,4 млн дол. США у межах коштів позики інвестиційного проєкту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів». 

Нагадаємо, в Україні повністю зруйновано або пошкоджено понад одну тисячу закладів освіти.