A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Україна та ПАР планують розширювати співпрацю в науковій сфері, зокрема розглянуть можливість спільних досліджень в Антарктиці

Опубліковано 06 жовтня 2021 року о 17:30


Учора, 5 жовтня 2021 року, відбулась зустріч першого заступника Міністра освіти і науки України Андрія Вітренка з Надзвичайним і Повноважним Послом Південно-Африканської Республіки (ПАР) паном Андре Йоганнесом Гроеневальдом.

«Сьогодні двостороння співпраця між Україною та Південно-Африканською Республікою у сфері науково-технічного співробітництва ґрунтується на положеннях Угоди між Урядом України та Урядом ПАР про співробітництво у сфері науки і технологій. Для розширення можливостей щодо наукового потенціалу обох країн Україна готова обмінюватися та проводити спільні наукові дослідження у необхідних для обох сторін напрямах», – зазначив Андрій Вітренко.

Серед можливих напрямів співпраці пан Посол висловив зацікавленість у проведенні спільних досліджень науковцями України та ПАР в Антарктиці, зокрема з використанням можливостей нового українського науково-дослідного криголаму.

Андрій Вітренко відзначив, що це питання є актуальним і для України, адже придбання спеціалізованого океанографічного судна відкриває для нас багато перспектив. Одна з них – створення міжнародних наукових та логістичних консорціумів для дослідження Антарктиди та Південного океану.

У межах зустрічі сторони також обговорили інші важливі питання науково-технічної співпраці між країнами та визначили пріоритетні завдання для продовження ефективного діалогу.

Довідково.

Південно-Африканська Республіка – одна з перших держав-підписантів Договору про Антарктику 1959 року і наразі єдина африканська держава, що має розвинену національну програму досліджень в Антарктиці. Південноафриканська наукова станція SANAE IV, що знаходиться в Східній Антарктиці на Землі Королеви Мод, розрахована на одночасну роботу до 80 вчених протягом літнього сезону і є важливою лабораторією для  спостереження за природними явищами, що відбуваються в космосі, атмосфері та електромагнітному полі Землі, а також у її земній корі.

Нагадаємо, 5 жовтня 2021 року відбулась зустріч першого заступника Андрія Вітренка з канцлером Міністерства освіти і науки Естонської Республіки пані Крісті Вінтер-Немвальц.