A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Україна стала повноправним членом Асоціації COST

Опубліковано 30 березня 2022 року о 15:45


15 березня 2022 року Україна подала офіційну заявку на вступ до Асоціації фінансування інноваційних і дослідницьких мереж COST, а вже сьогодні, 30 березня, на запрошення Президента COST (професора Алейна Береца), заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Олексій Шкуратов і генеральний директор директорату науки та інновацій МОН Ігор Таранов взяли участь у 213-му Засіданні Комітету представників високого рівня COST, пунктом 8 порядку денного якого було визначено розгляд заявки України.

За результатами голосування Україна стала 39 повноправним членом COST. Невдовзі Україна отримає офіційний лист-підтвердження свого членства.

«COST підтверджує свою солідарність з Україною та її народом. Ми продовжуватимемо сприяти науковій діяльності в мирних цілях, суворо засуджуючи війну та насильство. COST, надаючи можливості спілкування для дослідників і новаторів, може стати потужною зброєю проти тоталітаризму. Тому ми закликаємо до міжнародних зусиль, з метою забезпечення безпеки українських інноваторів і дослідників», – зазначено в заяві щодо підтримки України в умовах російської агресії.

Серед стратегічних пріоритетів COST можна виділити:

  • пропагування та поширення передової науки та досконалості;
  • розширення можливостей і надання підтримки молодим інноваторам і дослідникам
  • сприяння міждисциплінарним дослідженням для проривної науки.

Крім цього, членство у цій організації відкриває для українських інноваторів і вчених додаткову можливість приєднатися до дослідницьких мереж COST Actions, що пропонують відкритий простір для міжнародної співпраці науковців, а також дають поштовх для прогресу інновацій і досліджень.

Нагадаємо, у межах проєкту Research4Life українські вчені отримали доступ до електронних ресурсів провідних видавництв світу.