A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Україна першою у світі отримала від США ліцензію на проведення національної Олімпіади Геніїв

Опубліковано 04 листопада 2021 року о 09:20


Учора, 3 листопада 2021 року, у Вашингтоні Мала академія наук України підписала контракт про створення в Україні першої національної Олімпіади Геніїв (Genius Olympiad Ukraine). Про це у своєму Telegram-каналі повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

«Genius Olympiad – це найбільший міжнародний конкурс наукових проєктів з охорони довкілля та екології, участь у якому щороку беруть понад тисячу школярів з-понад 80 країн світу. Я впевнений, наші креативні школярі зможуть показати достойні результати», – підкреслив Сергій Шкарлет.

Змагання проходить у Державному університеті Нью-Йорка, а заснувала його американська організація Terra Science and Education.

Цьогоріч організатори заходу впроваджують систему національних франшиз на проведення Олімпіади Геніїв у різних країнах світу. Національний відбір стане першим етапом для участі в міжнародному фіналі в США. Запуск пілотних проєктів заплановано в Україні, Мексиці, Південній Кореї та Кувейті, але саме Україна першою підписала ліцензійний договір на проведення національного етапу конкурсу.

Урочиста церемонія підписання контракту відбулася в Посольстві України в США. У заході взяли участь Президент Terra Science and Education, засновник Genius Olympiad доктор Фехмі Дамкачі, директор Малої академії наук України Оксен Лісовий, Надзвичайний та Повноважний Посол України в США Оксана Маркарова та заступник директора Малої академії наук Євген Кудрявець, який стане першим директором Genius Olympiad Ukraine.

«Мала академія долучилась до конкурсу Genius Olympiad 2017 року. За цей час наші вихованці здобули 2 золотих, 4 срібних, 6 бронзових нагород та 12 спеціальних призів. Минулого року ми подали найбільше проєктів на проходження міжнародної кваліфікації. І дуже приємно, що наша країна наступного року першою серед країн-учасниць проведе національну Олімпіаду геніїв», – зазначив ініціатор співпраці, Президент Малої академії наук України Станіслав Довгий.

Нагадаємо, Україна здобула чергову перемогу на світовому фіналі «INFOMATRIX – 2021».