A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Ухвалено склад української делегації для участі в переговорах стосовно долучення України до програми «Горизонт Європа»

Опубліковано 25 травня 2021 року о 16:31


Учора, 24 травня 2021 року, було підписано розпорядження Президента України «Про делегацію України для участі в переговорах з Європейською Комісією щодо долучення України до участі в Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій "Горизонт Європа"».

Документом затверджено склад делегації України в кількості 23 особи. Головою делегації визначено Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, заступником голови делегації – першого заступника Міністра Миколу Кизима. До складу делегації ввійшли представники інших центральних органів виконавчої влади, наукових установ Національної академії наук та закладів вищої освіти.

Початок офіційного переговорного процесу попередньо запланований на середину червня – початок липня, а підписання відповідних угод – на осінь цього року.

Головні завдання української делегації в переговорному процесі:

  • визначити умови участі України в програмі «Горизонт Європа»;
  • обговорити положення проєкту Угоди між Україною і Європейським Союзом про участь України в програмі; 
  • інформувати європейську сторону про кроки України, спрямовані на впровадження системних галузевих реформ;
  • висвітлити основні проблемні питання, що виникали в процесі реалізації попередньої рамкової програми та були отримані під час опитування учасників проєктів від України та керівників національних контактних пунктів;
  • інформувати про досягнутий прогрес в імплементації Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України в програмі Європейського Союзу Горизонт 2020 – Рамкова програма з досліджень та інновацій (2014-2020).

Зазначимо, рамкова програма Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» ( програма «Горизонт Європа») це 7-річна програма Європейського Союзу із загальним бюджетом близько 95,5 мільярдів євро, що сприяє досягненню колаборації між європейськими країнами та країнами-партнерами з метою забезпечення співробітництва в галузі наукових досліджень та інноваційних розробок.

За останні півроку було проведено три етапи технічних консультацій з Європейською Комісією щодо можливості приєднання України до програми «Горизонт Європа» та участі українських учасників у відкритих конкурсах та інструментах підтримки в межах програми. Наразі для української сторони діють перехідні умови, що забезпечують можливість брати участь у конкурсах та долучатися до ініціатив програми з моменту їх запуску.

Участь України в програмі «Горизонт Європа» є важливим етапом для успішної реалізації кроків Пріоритетного плану дій Уряду на 2021 рік та ефективної інтеграції до Європейського дослідницького простору.

Нагадаємо, МОН пропонує до громадського обговорення проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для провадження наукової і науково-технічної діяльності».