A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

У Вінницькій, Одеській та Сумській областях пілотуватимуть новий механізм фінансування закладів профосвіти – рішення Уряду

Опубліковано 05 лютого 2020 року о 13:45

До 2022 року фінансування регіонального замовлення у закладах професійної освіти міст Вінниця, Одеса та Суми відбуватиметься за рахунок обласних бюджетів, а не міських. Це закладено у пілотний проєкт щодо фінансування профосвіти, який реалізує Міністерство освіти і науки. Перелік областей-учасників та умови, за якими проходитиме пілот, був схвалений на засіданні Кабміну сьогодні, 5 лютого 2020 року.

“Коли більшість бюджетних місць у профтехах почали фінансуватись із бюджетів областей та міст-обласних центрів, ми отримали багато проблем із системою управління закладами та формуванням замовлення. Такий підхід заважає створити цілісну систему освіти, яка відповідатиме на потреби усього регіонального ринку праці”,  — відзначила  Міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

Вона пояснила, що в містах-обласних центрах працює багато профтехів із дуже різними профілями  — і аграрні, і технічні, і будівельні тощо. Історично далеко не всі вони готували людей для роботи у містах, значна частина розташовувалась в обласному центрі через логістичну зручність, однак більшість дітей, що там навчались, були з сільської місцевості.

“Зараз містам невигідно фінансувати такі заклади, але для регіонального ринку праці вони відіграють важливу роль. Це призводить до штучного урізання кількості бюджетних місць, а найбільше у такій ситуації страждають роботодавці. Це рішення запроваджує модель, де всі заклади будуть знаходитися в управлінні та на фінансуванні області, а та вже формуватиме замовлення відповідно до потреб усього регіонального ринку праці”,  — додала Міністр.

Запуск пілота планується вже з 1 вересня. Раз у півроку області-учасники подаватимуть до МОН докладну інформацію про те, як втілюється проєкт, якими є переваги та недоліки механізму тощо.

Міністерство також внесло необхідні зміни до Бюджетного кодексу, що на період пілота дозволять міським радам фінансувати підготовку учнів, які зареєстровані в їхніх містах.

Нагадаємо, що у закладах профосвіти в межах підготовки до вступної кампанії вже почали проводити Дні відкритих дверей. Це інтерактивні заходи, які може відвідати кожен, хто планує вступати у профтех або цікавиться робітничою професією. Там гостям розказують, які документи потрібні для вступу, який зміст навчання за тим чи іншим напрямом, знайомлять із закладом та потенційними викладачами.