A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

У проєкті бюджету на 2021 рік, який погодив Уряд, збільшено фінансування науки, – Сергій Шкарлет

Опубліковано 22 вересня 2020 року о 20:00


Кабінет Міністрів України погодив проєкт бюджету на 2021 рік, у якому збільшено фінансування бюджетних програм у сфері наукової та науково-технічної діяльності.

На наукову та науково-технічну діяльність закладів вищої освіти та наукових установ у 2021 році пропонується виділити 820,5 млн грн. За рахунок цих коштів буде здійснено фінансування таких напрямів:

  • фундаментальні дослідження у закладах вищої освіти та наукових установах за пріоритетними напрямами науки і техніки;
  • прикладні дослідження і розробки закладів вищої освіти та наукових установ за пріоритетними напрямами науки і техніки;
  • підтримка наукових проєктів молодих вчених; підтримка науково-технічних (експериментальних) розробок;
  • забезпечення збереження та належного функціонування наукових об'єктів, що становлять національне надбання; забезпечення доступу до наукових електронних баз даних.

Видатки на державні премії, стипендії та гранти в галузі освіти, науки і техніки, стипендії переможцям міжнародних конкурсів у проєкті Держбюджету на 2021 р. пропонується забезпечити в обсязі 67,5 млн грн.

Також у проєкті Державного бюджету на 2021 рік  передбачено фінансування бюджетної програми «Пріоритетні напрями наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти» в обсязі 100 млн грн. Видатки мають бути спрямовані, зокрема, на розвиток інфраструктури, оновлення та модернізацію матеріально-технічної бази для провадження наукової і науково-технічної діяльності.

На забезпечення діяльності Національного фонду досліджень у 2021 р. передбачено майже 584 млн грн (це майже вдвічі більше, ніж у 2020 р.). Видатки мають бути спрямовані на продовження фінансування конкурсів «Наука для безпеки людини та суспільства», «Підтримка досліджень провідних та молодих учених». Також передбачається фінансування нових конкурсів – «Підтримка досліджень молодих учених», «Підтримка досліджень у галузі природничих, технічних наук, математики та інформатики; у галузі біології, медицини та аграрних наук та в галузі соціогуманітарних наук».

Водночас Міністерство готує пропозиції щодо збільшення обсягів видатків за окремими бюджетними програмами у сфері наукової та науково-технічної діяльності. Вказані пропозиції відповідно до вимог законодавства можуть бути розглянуті під час другого читання проєкту бюджету на 2021 рік.

«Кабінет Міністрів України погодив проєкт бюджету, в якому в цілому збільшено фінансування науки. Хочу відзначити, що посилено фінансову підтримку наукових проєктів молодих вчених, а також проєктів, що будуть відібрані на основі конкурсних підходів. Необхідна наполеглива робота, аби наші позиції були враховані при подальшому розгляді та затвердженні бюджету. МОН забезпечить якісне та ефективне використання виділених коштів», – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.