A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

У МОН стартувала робота зі зменшення зарегульованості в науці – акцент на можливостях для молодих вчених, міжнародних стажуваннях та грантах

Опубліковано 25 жовтня 2019 року о 18:16

Зняти надмірну бюрократизацію у сфері міжнародних стажувань, виконання грантів та можливостей кар’єрного зростання молодих учених – над цим працюватиме спеціальна робоча група в МОН з дерегуляції наукової діяльності. Її робота стартувала сьогодні, 25 жовтня 2019 року, в приміщенні Міністерства.

«Буквально позавчора ми затвердили на Уряді важливі зміни в дві постанови. Ці зміни, по-перше, знімають непотрібні заборони та обмеження, а, по-друге, дають більше свободи вченим для міжнародної співпраці та проведення досліджень за кошти бюджету. Але це те, що можна було зробити швидко. Водночас ми ще отримали багато пропозицій від наших активних науковців, які на собі відчувають дію надмірної зарегульованості. Зараз ми починаємо ґрунтовну роботу, щоб зрозуміти причини проблем та запропонувати їхні рішення», – розказав перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович.

У групу увійшли представники різних підрозділів МОН, Мінфіну, вишів та наукових установ, Нацради з питань розвитку науки і технологій, Ради молодих вчених МОН тощо.

Основна робота буде зосереджена на проблемах науковців під час виконання міжнародних грантів та проходження стажувань і відряджень за кордоном. Вони, зокрема, стосуються надмірного планування та звітування, неможливостей переводити кошти між різними витратами, управління коштами грантів через казначейські рахунки, збереження робочого місця за науковцем під час тривалих міжнародних стажувань тощо.

«За підсумками спілкування ми побачили, що частина цих проблем дійсно потребує рішень на рівні законодавства. Однак частина – це питання чисто виконавського характеру, на рівні самих вишів та наукових установ. І тут ми маємо говорити скоріше про підвищення кваліфікації працівників планово-фінансових та бухгалтерських підрозділів на місцях. Ми поміркуємо над тим, щоб це були якісь масштабні курси за ініціативи та підтримки Міністерства», – зазначив генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Група також напрацює зміни в постанову, яка визначає порядок конкурсу на заміщення вакантних наукових посад у державних наукових установах. Йдеться про розширення можливостей молодих вчених будувати кар’єру та обіймати керівні посади в таких установах.

«Зараз у документі є штучні перепони, що заважають молодим вченим рухатися «кар’єрними сходами». Це, зокрема, вимоги щодо досвіду та кількості публікацій. Однак ми маємо відходити від суто кількісних показників, а орієнтуватися на якість», – пояснив Дмитро Чеберкус.

Свої пропозиції група має фіналізувати до кінця року. Водночас рішення, які можна буде напрацювати та прийняти оперативніше, виноситимуться на розгляд Уряду без зволікань.

Нагадуємо, що сьогодні почалася реєстрація на семінар для науковців та підприємців, де розкажуть про можливості використання інфраструктури ЄС в межах програми “Горизонт 2020”