A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

У МОН обговорили пропозиції запровадження е-платформи щодо набору іноземних студентів до закладів вищої освіти України

Опубліковано 29 жовтня 2020 року о 16:49


29 жовтня 2020 року під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Артура Селецького відбулося онлайн-засідання робочої групи з обговорення пропозицій запровадження єдиної міжвідомчої електронної платформи щодо набору іноземних студентів до закладів вищої освіти України.

«Основне завдання Міністерства освіти і науки – у стислі терміни у взаємодії з іншими органами виконавчої влади запровадити єдину міжвідомчу електронну платформу, завдяки якій іноземні студенти матимуть можливість вступу до закладів вищої освіти без корупційних ризиків», – заявив заступник Міністра освіти і науки України Артур Селецький. 

За його словами, МОН пропонує розробити на базі е-платформи три електронних кабінети для: 

  • іноземного студента-абітурієнта, 
  • закладів освіти,
  • центральних органів виконавчої влади. 

Також планується розробити механізм подачі заяви абітурієнтом з можливістю попереднього погодження компетентними органами видачі йому запрошення закладом освіти. Питання технічного супроводу та адміністрування платформи наразі вирішується.

До обговорення концепції створення та формування е-платформи долучилися  співробітники Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів, Міністерства закордонних справ, Міністерства внутрішніх справ, Адміністрації Держприкордонслужби, Державної міграційної служби, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, ДП «Український державний центр міжнародної освіти», Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. 

Також учасники засідання заслухали інформацію представників КНУ ім. Тараса Шевченка щодо проведення експерименту із запровадження дистанційного вступу для іноземців та осіб без громадянства у 2021 році. 

Серед інших питань – нормативно-правове врегулювання питань із запровадження діяльності платформи до кінця 2020 року та запровадження електронної візи для іноземних громадян та осіб без громадянства, які планують навчатися у закладах вищої освіти України.

Найближчим часом у Міністерстві освіти і науки планується проведення демонстрацій е-платформ МОН, МОЗ та Київського університету імені Тараса Шевченка з метою застосування досвіду із запровадження міжвідомчої електронної платформи щодо набору іноземних студентів до закладів вищої освіти України.

Нагадаємо, іноземці, які постійно проживають в Україні, та біженці матимуть можливості здобути вищу освіту за кошти державного та місцевого бюджетів.