A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

У Міністерстві освіти і науки України відбулася зустріч української та угорської делегацій

Опубліковано 06 квітня 2023 року о 14:10


У Міністерстві освіти і науки України відбулася зустріч української та угорської делегацій. Делегацію з України очолив Євген Кудрявець, заступник міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції. У зустрічі взяли участь співробітники Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, Дар’я Гайдай, заступниця керівника Служби, радниця з міжнародних питань віцепрем'єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, і народні депутати України Юлія Гришина та Андрій Одарченко. 

Угорську делегацію очолив Левенте Модьор, заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, парламентський державний секретар. Від угорської сторони у зустрічі також узяли участь Оршоя Пачаї-Томашіч, президентка Угорської дипломатичної академії, та Іштван Ійдярто, Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні. 

Зустріч відбулася у формі відкритого та конструктивного діалогу.

Сторони обговорили актуальні питання співробітництва та напрями подальшої співпраці з питань забезпечення освітніх потреб угорської національної меншини в Україні відповідно до українського освітнього законодавства. Також відзначили досягнення прогресу за результатами проведення трьох засідань українсько-угорської міжвідомчої робочої групи з питань освіти, що відбулися у 2021 році; домовилися відновити діяльність міжвідомчої робочої групи з питань освіти; розпочати підготовку до проведення наступного четвертого засідання робочої групи у травні цього року в Угорщині.

За результатами переговорів сторони узгодили подальші спільні кроки для забезпечення якісних умов здобуття шкільної освіти громадянами України угорського походження та погодилися продовжувати спільно працювати в межах міжвідомчої робочої групи з питань освіти.

Українська сторона висловила вдячність угорській делегації за здійснені заходи з підтримки українських учнів та студентів, які знайшли прихисток в Угорщині, та надання їм можливості навчатися українською мовою.

Нагадаємо, У Міністерстві освіти і науки обговорили можливості співпраці позашкілля із ПРООН в Україні.