A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

У межах кожної спеціальності чи спеціалізації виш може створювати як одну, так і декілька освітніх програм – роз’яснення МОН

Опубліковано 06 червня 2018 року о 12:37

МОН роз’яснило вишам, якими мають бути профільні освітні програми у закладах вищої освіти. Відповідний лист було підготовано на численні запити самих університетів, студентів, експертних комісій та надіслано керівникам усіх ЗВО України.

Зокрема, Міністерство роз’яснює, що виш в межах ліцензованої спеціальності на відповідному рівні вищої освіти може розробити та реалізувати одну або декілька (їх кількість заклад визначає самостійно) освітніх програм.

Для запровадження окремих спеціалізацій ЗВО створює профільні освітні програми, назви яких (у випадку однієї освітньої програми за кожною спеціалізацією) співпадають із назвами спеціалізацій. При цьому освітня програма спеціалізації повинна забезпечувати виконання стандарту вищої освіти за спеціальністю. Така програма може бути, наприклад, спрямована на здобуття компетентностей, характерних для певної професії, визначених професійним стандартом або іншим документом.

Освітня програма набуває статусу спеціалізації після її внесення до єдиної бази даних запроваджених закладами вищої освіти спеціалізацій, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти на кожному рівні вищої освіти, і яка формується Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти. Назви спеціальностей та напрямів підготовки, які були чинними станом на 6 вересня 2014 року, набувають статусу спеціалізацій, запроваджених вишами, без внесення до єдиної бази даних.

ЗВО також має право створювати окремі освітні програми в межах однієї спеціалізації. Такі програми мають різні назви та акредитуються як окремі освітні програми.

Окрім цього в листі докладно роз’яснено, якими мають бути назви освітніх програм.

Нагадуємо, що у МОН пропонують для обговорення порядок єдиного державного кваліфікаційного іспиту для випускників магістратури.