A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

У Львові відбулася стратегічна сесія з фізичної та психологічної безпеки освітнього середовища

Опубліковано 29 травня 2023 року о 16:55


З 25 до 27 травня 2023 року у Львові відбулася стратегічна сесія з напрацювання політик щодо фізичної та психологічної безпеки освітнього середовища.

З вітальними промовами сесію відкрили Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України, Паула Кленнер Форттес, програмна менеджерка ЮНЕСКО, Стефанія Джаніні, заступниця генерального директора ЮНЕСКО з питань освіти, Ольга Будник, радниця-уповноважена Президента з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту та пан Іїдзіма, тимчасовий повірений у справах Японії в Україні.

Міністр освіти і науки зазначив, що від початку війни міністерство наголошує на фундаментальній ролі освіти в житті українського народу. Без освіти немає майбутнього, але вона можлива лише тоді, коли ми захищаємо психічне здоров'я та добробут усіх членів освітньої спільноти.

Як зазначила перша леді Олена Зеленська, потрібні важливі зміни у тому, як сфера освіти дбає про психічне здоров'я та надає психосоціальну підтримку, а це вимагає національних перетворень у всіх секторах. Міністерство освіти і науки у співпраці з партнерами застосували комплексний підхід до розв'язання цієї проблеми, зокрема розробили Концепцію безпеки закладів освіти. Стратегічні сесії стануть першим кроком до її скоординованої імплементації на всіх територіях України.

Міністр висловив вдячність ЮНЕСКО, уряду Японії та всім партнерам у сфері освіти за постійну підтримку, а також закликав присутніх узяти участь у дискусіях щодо розроблення інноваційних рішень, адаптованих до нашого унікального контексту. 

«Об'єднаймо наші сильні сторони, досвід і ресурси, щоб побудувати світле майбутнє для нашої системи освіти, в основі якої лежить психічне здоров'я та психосоціальна підтримка», — закликав Оксен Лісовий.

На стратегічній сесії учасники обговорили систему безпеки закладів освіти, концепцію трансформації психологічної служби системи освіти, представили пріоритетний проєкт «Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти» та працювали в групах із практичними кейсами. 

Міністр освіти і науки України зобов'язався очолити ініціативу зі створення психологічно безпечного середовища та забезпечити її успішну реалізацію. Адже лише разом можна створити суспільство, де жодна дитина не залишиться поза увагою, де психічне здоров'я є пріоритетом, а наші навчальні заклади стануть безпечним притулком для розвитку, навчання та зцілення.