A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Торік частка витрат української промисловості на дослідження зросла вдвічі – гендиректор директорату інновацій Дар’я Чайка

Опубліковано 14 травня 2018 року о 17:03

Сьогодні в Україні бізнес цікавиться результатами науки, але для подальшого розвитку сфера інновацій потребує чітких правил гри, які МОН планує закласти в Стратегію інноваційного розвитку України. На цьому наголосила генеральний директор директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дар’я Чайка під час першого засідання робочої групи з підготовки Стратегії, що відбулося сьогодні, 14 травня 2018 року, в МОН.

«Рух України у напрямі економіки знань є досить неоднорідним. Попри всім відомі негативні тенденції хочу навести такий приклад: за минулий рік у нас удвічі зросла частка коштів, які промислові підприємства витрачають на науково-дослідні роботи. Цей  показник є найбільшим за останні 10 років. Тобто ми бачимо, що бізнес реально націлений на впровадження результатів науки. Однак для подальшого розвитку цього процесу всім гравцям сфери треба дати чіткі інструменти та механізми – саме їх ми закладатимемо в Стратегію», – зазначила Дар’я Чайка.

Вона наголосила, що для того, щоб врахувати інтереси всіх зацікавлених сторін, МОН залучило до роботи над концепцією максимально широке коло стейкхолдерів. Це понад 100 представників державних органів, R&D компаній, наукових установ, бізнесу, вишів тощо. Їх робота буде поділена на підгрупи за такими напрямами:

  • Загальний аналіз ситуації
  • Визначення стейкхолдерів та їх проблем
  • Аналіз причин виникнення
  • Шляхи і способи розв’язання проблем
  • Фінансове забезпечення
  • Очікувані результати
  • Моніторинг

У кожній підгрупі буде модератор від МОН та від Центру соціально-економічних досліджень CASE – організації, що однаково рівновіддалена від всіх стейкхолдерів та має потужний аналітичний досвід.

«Наше головне завдання у цій Стратегії відобразити загальне бачення розвитку інновацій до 2030 року, політику держави в цій сфері. Вже потім на основі цього документу розроблятимуться конкретні нормативні акти, зокрема, закони «Про інноваційну діяльність», «Про трансфер технологій», впроваджуватимуться методи підтримки науковців та бізнесу. Але початково ми маємо так прописати Стратегію, щоб попри те, яку галузь, сферу або групу стейкхолдерів представляє певна особа, вона змогла реалізувати свої інтереси, свою ідею, пропозицію», – підкреслила очільниця директорату.

Розробити перший проект Стратегії планують до кінця червня, а вже до серпня вийти на фінальний варіант документу.

Нагадуємо, що МОН та ГО «Платформа інноваційного партнерства» (YEP) підписали Меморандум, щоб розвивати стартапи та інноваційне підприємництво у вишах.