A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Сумський державний університет реалізовує проєкт «Співпраця для цифровізації та цифрової трансформації України»

Опубліковано 04 серпня 2023 року о 15:35


Сумський державний університет спільно з британськими колегами реалізовує найбільший за обсягом проєкт «Співпраця для цифровізації та цифрової трансформації України» в межах програми «Ініціатива єднання».

СумДУ продовжує активну співпрацю з Університетом міста Ліверпуль (Велика Британія) за програмою «Ініціатива єднання», яка започаткована британською консалтинговою компанією у галузі освіти «Cormack Consultancy Group» і здійснюється за підтримки урядів Великої Британії та України.

Мета програми – розвиток довгострокової співпраці британських і українських університетів, а також надання українським університетам термінової цільової підтримки у воєнний і повоєнний час. У межах програми СумДУ й Університету міста Ліверпуль реалізовують спільний проєкт «Співпраця для цифровізації та цифрової трансформації України», що спрямований на обмін знаннями і спільні наукові дослідження.

П’ятимісячний проєкт передбачає стипендії як для очного, так і для дистанційного навчання, підтримується грантом у розмірі 197 тис. фунтів стерлінгів (близько 9 млн грн) від схеми двосторонніх грантів між Великою Британією та Україною в галузі досліджень і розробок Universities UK International (UUKi).

Цей спільний проєкт – найбільший за обсягом відповідного конкурсу в межах програми «Ініціатива єднання». До його виконання залучено 18 науковців СумДУ. Вони беруть участь у наукових дослідженнях у сучасних лабораторіях за широким переліком напрямів.

Зокрема, дослідницька група кафедри комп’ютерної механіки імені Олега Марцинківського СумДУ започаткувала проведення спільних досліджень з кафедрою машинобудування, матеріалознавства та аерокосмічної інженерії Університету міста Ліверпуль за такими напрямами:

  • визначення дефектів у конструкційних матеріалах за допомогою оптичних методів вимірювання напружень та деформацій і аналізу термонапружених станів;
  • ультразвукове неруйнівне оцінювання дефектів композитів й інших матеріалів; прогнозування залишкової міцності або залишкового терміну служби на основі методологій валідації для підвищення довіри до прогнозів обчислювальних моделей;
  • застосування методів декомпозиції зображення (або ортогональної декомпозиції) і статистичних методів для порівняння результатів моделювання, наприклад, полів зміщення, з вимірюваннями повнофакторних експериментів.

За словами начальника управління міжнародного співробітництва Костянтина Кириченка, координатора співпраці СумДУ з Університетом міста Ліверпуль, зазначений проєкт створює унікальну можливість для спільної роботи наукових колективів, нетворкінгу, розроблення спільних проєктів, обміну найккращими практиками.