A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Студенти та викладачі УжНУ виявили понад 50 артефактів під час дослідження руїн Ужгородського замку

Опубліковано 25 липня 2019 року о 17:36

Шаблі, медальйони, монети та застібки - усе це виявили студенти Ужгородського національного університету під час дослідження руїн середньовічної церкви на території Ужгородського замку. Вивчення знайдених артефактів дозволить їм встановити етапи перебудови церкви, яка функціонувала до першої половини XVIII століття.

Учасниками експедиції стали 35 студентів факультету історії та міжнародних відносин УжНУ. Торік команда вишу вже проводила дослідження на території замку - у вівтарній частині церкви. Цього ж року вони вивчають найбільш давню її частину - центральний неф.

За результатами експедиції дослідники виявили понад 50 артефактів та знахідок.

“На площі, де ведуться розкопки, ми знаходимо значну кількість артефактів. Церква функціонувала до 1728 року, тоді трапилася пожежа, яка завдала значних руйнувань замку та церкві. Згодом замок відбудували, а споруда церкви так і залишилася в руїнах.  З 1740 року в стінах замку розташовувався австрійський гарнізон і солдати пограбували в храмі крипти з похованнями. Цьогоріч знайшли дві шаблі, медальйони, застібки, пряжки та монети, а також зафіксовано чимало поховань XV-XVII століття”, - зазначив керівник експедиції, викладач УжНУ Володимир Мойжес.

Нагадаємо, що представники 12 країн світу проходять навчання у Міжнародній літній школі ЛНУ.