A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Стартував третій антарктичний аукціон для допомоги полярнику-саперу

Опубліковано 26 червня 2023 року о 18:50


Національний антарктичний науковий центр оголосив третій благодійний аукціон для допомоги колезі-полярнику, механіку 25-ї та 27-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) Максиму Білоусу. Нині він проходить службу в лавах ЗСУ і займається підготовкою групи інженерів-саперів.

За виручені кошти планують закупити спорядження для підрозділу: тактичні окуляри, GPS-навігатор, далекоміри, прилад нічного бачення тощо.

Серед лотів – персональна онлайн-екскурсія станцією «Академік Вернадський», ексклюзивна антарктична вишиванка, ювілейна монета, набір листівок від біолога 27-ї та 28-ї УАЕ Сергія Глотова, сувенірний штурвал, на якому зображені пінгвіни та відомий серед туристів бар «Фарадей». Також команда Центру підготувала для аукціону добірку унікальних шевронів.

Лоти виставлені на сторінках НАНЦ у фейсбуці та інстаграмі.

«Лише у травні Максим повернувся із зимівлі в Антарктиді, а вже сьогодні фактично з нуля готує групу інженерів-саперів для виконання важливих завдань на фронті. Щодня вони ризикуватимуть життям, щоб захистити нас, тож наше «тилове» завдання – максимально сприяти їм, зокрема, технікою та матеріалами. За кошти, зібрані під час попередніх антарктичних аукціонів, ми придбали антидронову рушницю, три тепловізійні приціли та дві автівки. Усе це вже використовується у підрозділах, де служать полярники, і допомагає наближати нашу Перемогу. Запрошуємо всіх долучатися до аукціону, щоб закрити потреби «бойових пінгвінів-саперів» і водночас отримати унікальні антарктичні артефакти. Адже в ЗСУ треба не просто вірити – маємо робити реальні кроки для їхньої підтримки», – зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Аукціон триватиме до 23:59 28 червня. Переможцем за кожним лотом стане той, хто запропонує найвищу ціну на момент закінчення розіграшу.

Нагадаємо, що раніше представники НАНЦ розповіли про наслідки військової агресії рф для української антарктичної програми під час конференції у Фінляндії.