A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Станом на 1 грудня регіони використали 67% коштів на оновлення харчоблоків у школах, області продовжують розвивати шкільне харчування

Опубліковано 10 грудня 2020 року о 18:05


Станом на 1 грудня 2020 року регіони використали 67% фінансування на оновлення харчоблоків у школах, а області продовжують втілювати заходи для поліпшення організації шкільного харчування. Про це сьогодні, 10 грудня 2020 року, заявив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет під час онлайн-наради з питань реформування системи шкільного харчування, у якій взяли участь Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та перша леді Олена Зеленська.

Як повідомив очільник МОН Сергій Шкарлет, загалом у 2020 році з державного бюджету було спрямовано 400 млн грн на ремонт та придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти.

Для розгляду пропозицій обласних, Київської міської державних адміністрацій Міністерство утворило комісію, на підставі рішення якої було затверджено відповідні накази МОН. Згідно з ними, кошти спрямовано на ремонт і придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) 1809 закладів загальної середньої освіти.

Процедура закупівель розпочата у всіх областях та м. Києві. Відповідно до інформації Міністерства фінансів, станом на 1 грудня 2020 року регіони використали 67% коштів на оновлення харчоблоків:

  • 67,2% коштів субвенції;
  • 66,5% коштів, передбачених на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.

Загалом обсяг співфінансування за рахунок місцевих бюджетів становить 96 млн 23,4 тис. грн.

Найбільш ефективний показник освоєння коштів спостерігається у:

  • Тернопільській області – 97%, 
  • Сумській області – 88,4%, 
  • Хмельницькій області – 86,6%, 
  • Чернігівській області – 83,9%, 
  • Києві – 82,7%. 

Очільник МОН також доповів про реалізацію в регіонах заходів щодо поліпшення організації харчування в закладах загальної середньої освіти.

“Області продовжують паспортизацію харчоблоків шкільних їдалень, впроваджують у закладах освіти необхідні процедури для контролю якості харчування у школах. Проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, зокрема з питань запобігання харчових отруєнь. Щодо вимог санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів проводяться наради, семінари, тренінги, навчання відповідальних за організацію харчування в закладах освіти працівників”, – зазначив Сергій Шкарлет.

За його словами, наразі в областях реалізуються пілотні проєкти, спрямовані на створення в закладах освіти безпечного освітнього середовища, організацію раціонального та збалансованого харчування:

  • «Дітям Черкащини – якісне, безпечне харчування» у Черкаській області;
  • «Якісне харчування – здорова дитина» у Київській області;
  • «Дітям Тернопільщини – якісне харчування» у Тернопільській області.

Крім того, на початку нового навчального року в умовах карантину вживались додаткові заходи щодо організації безпечного харчування в закладах освіти.

Нагадаємо, понад 51 млн грн видатків освітньої субвенції буде перерозподілено між місцевими бюджетами, щоб не допустити виникнення заборгованості із заробітної плати педагогам.