A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

СНУ отримає підтримку для підвищення енергоефективності будівель

Опубліковано 11 березня 2019 року о 10:27

Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки отримає підтримку в межах спільного з МОН України проекту “Вища освіта України”. Ці ресурси спрямують на комплексне покращення енергозбереження приміщень вишу.

Це вже другий етап проекту, який реалізує МОН. Кілька років тому для участі у першому етапі було відібрано 7 університетів. 

Проект передбачає, що в СНУ встановлять термозахисні конструкції, системи кондиціонування, тепловентиляцію, проведуть електромонтажні роботи та модернізують систему теплопостачання. Крім того, там утеплять фасади, дахи та долівки у навчальних корпусах і гуртожитках, замінять вхідні двері, встановлять LED-освітлення.

Усе це дозволить заощадити понад 10 млн гривень щорічно з витрат на опалення та електрику. Ці кошти спрямують на розвиток матеріально-технічної бази закладу. При цьому кожна з оновлених будівель перетвориться у дослідну модель, яка дозволить студентам на практиці вивчати енергоефективність та енергозбереження.

Планується, що кошти надходитимуть впродовж 5 років від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) (80% фінансування) та спеціального фонду СНУ (20% фінансування).

Нагадуємо, що загалом в межах проекту фінансування отримають 15 вишів з Києва, Харкова, Одеси, Луцька, Ужгорода, Рівного та Івано-Франківська.

Довідково.

Проект «Вища освіта. Енергоефективність та сталий розвиток» МОН реалізує завдяки угодам з Європейським інвестиційним банком і Північною екологічною фінансовою корпорацією. Він спрямований на підтримку українських університетів у сфері ефективного використання енергоресурсів.

Загальна вартість проекту становить 160 млн євро. Фінансування другої фази – 79 мільйонів євро.