A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Швидко, зручно та юридично достовірно – новим сервісом ел-підтвердження документів про вищу освіту вже скористались близько 1 000 громадян

Опубліковано 21 листопада 2019 року о 16:34

За перший місяць роботи сервісу перевірки документів про вищу освіту його послугами успішно скористались майже 1000 громадян.

Сервіс запустило Міністерство освіти і науки спільно з ДП "Інфоресурс" у жовтні 2019 року. Він дозволяє отримувати юридичне підтвердження достовірності диплому – виписку з накладеним електронним підписом та печаткою – безпосередньо на електронну пошту.

"Сьогодні Міністерство активно працює над створенням зручних сервісів для надання адмінпослуг. У такий спосіб ми формуємо культуру взаємодії державних органів із ключовими стейкхолдерами – звичайними громадянами. Тепер вони, не виходячи з дому, в два кліки можуть отримати документ, що підтверджує достовірність диплому", – зазначила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

Сервіс дозволяє підтверджувати достовірність документів про вищу освіту державного зразка, що видані з 2000 року. Недоступною залишається тільки  інформація про випускників вищих військових закладів освіти та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.

Для підтвердження достовірності документів достатньо заповнити форму на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти, вказавши реквізити диплому та персональні дані його власника. Система формує підтвердження, накладає на нього електронний підпис і печатку та надсилає на вказану запитувачем електронну адресу протягом трьох робочих днів.

Звертатись із таким запитом можуть не лише фізичні особи, які є власниками дипломів. Це також можуть робити заклади вищої освіти, народні депутати, офіційні установи, журналісти та інші зацікавлені особи, маючи дані документу.

Нагадаємо, науковці більше не муситимуть друкувати оголошення про захист дисертацій в «офіційному друкованому виданні МОН», а самі дисертації відтепер надсилатимуть у Міністерство в електронному вигляді. Відповідні зміни до Порядку присудження наукових ступенів були внесені Постановою КМУ.