A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Щодо ситуації на території Одеського національного університету імені І.І. Мечникова

Опубліковано 08 червня 2021 року о 13:49


За інформацією Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, здійснюється спроба незаконного захоплення території університету.

Сьогодні, 8 червня 2021 року, о 6:00, за інформацією університету, на його територію (за адресою: м. Одеса, Шампанський провулок, 2),  зламавши огорожу, в'їхав бульдозер та екскаватор у супроводі невстановлених осіб. На місці конфлікту перебувають адміністрація університету, мешканці сусідніх будинків, студенти, представники ЗМІ, працівники ДСНС.

За цією адресою свого часу було демонтовано хімічну лабораторію ОНУ. У 2007 році неіснуюча на той час лабораторія була передана з державної в приватну власність рішенням Господарського суду Одеської області. ОНУ дізнався про існування подібного рішення восени 2018 року під час перших спроб почати «освоєння території новим власником». Своєчасно рішення суду до університету доведено не було.

У 2019 році на території відбулася перша спроба рейдерського захоплення. Оформленням дозвільної документації на реконструкцію неіснуючого приміщення займалося одне з приватних підприємств.

За інформацією юридичного відділу ОНУ, фундамент, що став об'єктом судових розглядів, знаходиться на земельній ділянці, яка належить університету на підставі державного акта про постійне користування земельною ділянкою та належить до земель, що входять у код УКЦВЗ 1.2.3. - «землі освіти».

У березні 2021 року на територію студмістечка університету (за адресою: Шампанський провулок, 2) заїхали трактор із ковшем і вантажівка МАЗ. Особи, які супроводжували техніку, пояснили свою присутність на університетській території необхідністю демонтажу елемента благоустрою у вигляді бетонного блока на алеї під'їзду до гуртожитків. Також разом із виконавцем Приморської райадміністрації на територію прибув спецтранспорт і охорона в кількості близько 20 осіб. Юридична служба університету встановила, що розпорядженням Приморської адміністрації від 05.02.21 р. вказано демонтувати бетонний блок за неіснуючою адресою: вулиця Шевченка, 21Б-21В. Отже, розміщення важкої техніки на території студмістечка ОНУ ім. І.І. Мечникова не мало під собою юридичних обґрунтувань. Цей факт був встановлений у присутності поліції, представників студентства, мешканців будинку Шампанського провулку, 2, представників ЗМІ.

Міністерство освіти і науки України тримає ситуацію щодо конфлікту на території ОНУ під постійним контролем та сприятиме університету у відстоюванні інтересів у правовому полі.