A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Що таке навчально-практичні центри, які документи потрібні для їх створення і за яким принципом розподілять 259 млн гривень – ВІДЕО

Опубліковано 05 березня 2020 року о 17:25

До 21 березня 2020 року місцеві адміністрації можуть надсилати заявки на конкурс зі створення навчально-практичних центрів. Для цього передбачено 259 млн гривень, які МОН розподілить між закладами-учасниками за прозорими та чіткими критеріями. Відеороз’яснення про умови та терміни конкурсу було опубліковане на YouTube-каналі МОН сьогодні, 5 березня 2020 року, а також у відповідному розділі сайту.

“Від початку прийому заявок ми намагаємось відповідати на усі запитання закладів або місцевих управлінь. Адже це вперше, коли створення центрів проходить у форматі конкурсу з чіткими правилами та критеріями. Сподіваюсь, що це відео додатково допоможе управлінцям зорієнтуватися у термінах подачі документів, етапах конкурсу та критеріях, за якими здійснюватиметься відбір”, – підкреслила гендиректор директорату профосвіти МОН Ірина Шумік.

Надсилати заявки потрібно на адресу директорату: 01601, місто Київ, бульвар Шевченка, 16. Впродовж 30 днів комісія МОН розглядатиме подані від ОДА заявки і за потреби звертатиметься за додатковою інформацією. У квітні на сайті МОН буде оприлюднений перелік закладів, які отримають фінансування.

Запитання щодо умов участі у конкурсі можна поставити до державного експерта директорату профосвіти МОН Сергія Коваленка за телефоном: (044) 287-82-74 або на електронну пошту kovalenko@mon.gov.ua.

Нагадаємо, що у закладах профосвіти тривають Дні відкритих дверей.

Довідково.

Навчально-практичні центри (НПЦ) – це частина приміщень закладу професійної освіти з новим обладнанням та технікою. Там учні проводять практичні заняття, а дорослі – підвищують кваліфікацію або перенавчаються.

У 2020 році Кабмін виділив 259 млн гривень на створення навчально-практичних центрів – це у 5 разів більше, ніж у попередні роки. Для того, щоб ці кошти були витрачені ефективно, МОН змінило принцип їх розподілу. Раніше центри відкривали за професіями і відбирали для цього заклади. Тоді як зараз заклади проходитимуть конкурс, де доводитимуть готовність до відкриття таких осередків. Крім того, вони самостійно визначатимуть, за якою професією відкривати НПЦ, і мають показати позитивний вплив від відкриття центру на розвиток регіону. Нині в Україні працює понад 230 навчально-практичних центрів за різними професіями.