A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Сергій Шкарлет провів зустріч із Міністром національної освіти, молоді та спорту Французької Республіки

Опубліковано 10 березня 2022 року о 18:30


Сьогодні, 10 березня 2022 року, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет провів онлайн-зустріч із Міністром національної освіти, молоді та спорту Французької Республіки паном Жаном-Мішелем Бланке. 

Сергій Шкарлет звернувся до пана Бланке з проханням у своїх виступах і заявах висловити підтримку Україні та засудити дії РФ, а також невідкладно:

  • запровадити жорсткі обмеження для освітньої та наукової діяльності установ і організацій країни-агресора;
  • заборонити доступ наукових установ і закладів освіти Російської Федерації, їхніх працівників і здобувачів освіти країни-агресора до міжнародних джерел фінансування, програм мобільності, будь-яких форм співпраці у сфері освіти та науки;
  • припинити реалізацію спільних освітніх, наукових, дослідницьких програм і проєктів;
  • припинити інвестиційну та грантову підтримку для реалізації освітніх і наукових проєктів за участі представників країни-агресора;
  • переглянути політику співпраці з Міністерством науки та вищої освіти Російської Федерації, Міністерством освіти Російської Федерації та профільними державними органами країн, які підтримали збройну агресію проти України.

«Користуючись нагодою, попросив пана Бланке підтримати ініціативу Міністра освіти та релігійних справ Грецької Республіки пані Нікі Керамеус щодо створення країнами ЄС робочої групи з підтримки України у сфері освіти та науки», – зазначив Сергій Шкарлет.

Пан Бланке запевнив у абсолютній солідарності та підтримці українського народу та України. Він повідомив, що вже мав розмову з пані Керамеус і повністю підтримує пропозицію щодо створення робочої групи.

«Франція активно допомагає тимчасово евакуйованим громадянам України у влаштуванні, а також надає дітям можливість навчання у школах. Міністерство готове долучитися до підтримки розвитку дистанційної освіти, зокрема до розвитку платформи “Всеукраїнська школа онлайн”», – повідомив Міністр національної освіти, молоді та спорту Французької Республіки.

У зв’язку з жорстокою війною, яку розпочала РФ, Сергій Шкарлет звернувся до пана Міністра з проханням розглянути можливість створення країнами ЄС програми з відновлення освітньо-наукової інфраструктури та функціонування освітньо-наукової галузі України.

На завершення зустрічі Міністр подякував за підтримку Республіці Франція та висловив сподівання на подальшу допомогу українському народу.

Довідково

Українсько-французьке співробітництво в галузі освіти та науки регулюється Угодою про культурне, науково-технічне співробітництво між Урядом України та Урядом Французької Республіки від 19 жовтня 1995 року. Між українськими та французькими закладами вищої освіти та науково-дослідними центрами укладено прямі угоди про співробітництво в різних напрямах знань. Заклади вищої освіти України активно співпрацюють із французькими партнерами в межах програми «Еразмус+» та інших програмах академічної мобільності.

Нагадаємо, Міністр освіти Республіки Ірландія підтримує Україну.